WTA Strasburg: niezwykły set i krecz Karoliny Woźniackiej, kryzys Jeleny Wiesniny trwa

Dunka Karolina Woźniacka nie dokończyła meczu z Amerykanką Shelby Rogers w I rundzie turnieju WTA International w Strasburgu. Odpadła Rosjanka Jelena Wiesnina.

PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Karolina Woźniacka (WTA 12) i Shelby Rogers (WTA 55) rozegrały niesamowitego seta. Dunka z 1:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała prowadzenie 5-0 oraz trzy piłki setowe (przy 6-5, 7-6, i 8-7). Przy stanie 6:7(8), 0:1 i 0-40, po zrobieniu dwóch podwójnych błędów, była liderka rankingu skreczowała. Mecz trwał 77 minut. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Chinka Qiang Wang (WTA 50).

W marcu w Indian Wells Jelena Wiesnina (WTA 15) zdobyła największy singlowy tytuł w karierze. Od tamtego czasu kompletnie zgubiła formę. W Miami, Charleston, Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie wygrała łącznie jeden mecz. W Strasburgu również szybko odpadła. W I rundzie przegrała 6:1, 1:6, 1:6 z Camilą Giorgi (WTA 99). W trwającym 85 minut spotkaniu Rosjanka wykorzystała cztery z pięciu break pointów, ale sama sześć razy oddała podanie. O ćwierćfinał Włoszka zmierzy się z Ashleigh Barty (WTA 84).

Madison Brengle (WTA 82) zwyciężyła 6:1, 4:6, 7:6(4) Pauline Parmentier (WTA 79). Francuzka z 1:6, 1:6 doprowadziła do III seta. W nim zmarnowała prowadzenie 5:3 oraz dwie piłki meczowe w 12. gemie i pożegnała się z turniejem po dwóch godzinach i 22 minutach walki.

Caroline Garcia (WTA 29) pokonała 6:3, 6:4 Jennifer Brady (WTA 87). Francuzka zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Magda Linette.

Daria Gawriłowa (WTA 25) wróciła z 0:2 w II secie i wygrała 6:2, 6:3 z Louisą Chirico (WTA 127). W meczu było 10 przełamań, z czego siedem na korzyść reprezentantki Australii. Shuai Peng (WTA 39) pokonała 3:6, 7:5, 6:1 Alize Cornet (WTA 43). Chinka, finalistka imprezy z 2006 roku, wykorzystała pięć z 13 break pointów. Francuzka w Strasburgu zdobyła tytuł cztery lata temu.