Challenger Mestre: zmiana kortu nie zaszkodziła Tomaszowi Bednarkowi i Tomislavowi Draganji

Tomasz Bednarek i Tomislav Draganja w trzech setach pokonali Flavio Cipollę i Antonio Sancicia w I rundzie debla rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Challenger Tour w Mestre.

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Tomaszowi Bednarkowi i Tomislavowi Draganji nie zaszkodziła zmiana kortu. Ich pojedynek z parą Flavio Cipolla / Antonio Sancić miał zostać rozegrany na głównej arenie, ale ze względu na opóźnienia został przeniesiony na kort numer 4. Ostatecznie polsko-chorwacki duet zwyciężył 6:2, 4:6, 10-6.

Mecz trwał 80 minut. W tym czasie Bednarek i partnerujący mu Draganja posłali dwa asy, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali dwa z trzech break pointów i łącznie zdobyli 60 punktów, o sześć więcej od rywali.

Dla Bednarka to pierwsze zwycięstwo po serii pięciu przegranych. Poprzednią wygraną zanotował w kwietniu w challengerze w Barletcie, gdzie wraz z Romanem Jebavym dotarł do 1/2 finału.

Właśnie o półfinał w Mestre Polak i Draganja zagrają w czwartek z braćmi Kenem i Nealem Skupskimi. Rozstawieni z numerem drugim Brytyjczycy w I rundzie wygrali 6:3, 7:6(4) z duetem Andreas Mies / Ruan Roelofse .

Venice Challenge Save Cup, Mestre (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
wtorek, 23 maja

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Tomislav Draganja (Chorwacja) - Flavio Cipolla (Włochy) / Antonio Sancić (Chorwacja) 6:2, 4:6, 10-6

Czy Tomasz Bednarek i Tomislav Draganja awansują do półfinału?