Challenger Vicenza: Cedrik-Marcel Stebe minimalnie lepszy od Huberta Hurkacza

Cedrik-Marcel Stebe stał się w ostatnim czasie katem Polaków. W Monachium zwyciężył w decydującej fazie kwalifikacji imprezy głównego cyklu Jerzego Janowicza. W Vicenzie, w zawodach rangi ATP Challenger Tour, pokonał w trzech setach Huberta Hurkacza.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / MARTIAL TREZZINI

26-letni Cedrik-Marcel Stebe ma mocno zaniżony ranking. W 2013 roku przeszedł operację biodra i powrócił do rywalizacji dopiero w sezonie 2015. Uraz zahamował rozwój jego kariery, bowiem leworęczny tenisista był już nawet 71. rakietą świata.

Aktualnie Niemiec zajmuje 314. miejsce w rankingu ATP, ale w najnowszym zestawieniu na pewno awansuje, gdyż osiągnął ćwierćfinał imprezy ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Genewie. Do Vicenzy przyjechał prosto ze Szwajcarii i od razu przystąpił do trzystopniowych eliminacji włoskiego challengera.

W sobotę Stebe spotkał się z jedynym polskim singlistą w Vicenzie, Hubertem Hurkaczem. W pierwszej partii klasyfikowany na 318. pozycji wrocławianin był lepszy o breaka, jednak w drugiej odsłonie dał się przełamać trzykrotnie i przegrał 2:6.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w trzecim secie. Niemiec prowadził już 5:2, ale Polak wygrał cztery gemy z rzędu i po zmianie stron podawał po zwycięstwo. W tak ważnym momencie Hurkacz przegrał serwis, po czym Stebe okazał się lepszy w tie breaku. Po dwóch godzinach i 25 minutach reprezentant naszych zachodnich sąsiadów triumfował w całym spotkaniu 4:6, 6:2, 7:6(5).

Na występ w Vicenzie zdecydowało się wielu tenisistów, którym nie powiodło się w eliminacjach do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2017. Najwyżej rozstawieni zostali Słowak Andrej Martin i Włoch Alessandro Giannessi.