Roland Garros: Simona Halep i Madison Keys bez strat w II rundzie, problemy Eugenie Bouchard

Rumunka Simona Halep pokonała 6:2, 6:3 Słowaczkę Janę Cepelovą i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu.

PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Simona Halep (WTA 4) w finale w Rzymie doznała kontuzji kostki i jej występ w Paryżu wisiał na włosku. Ostatecznie Rumunka w stolicy Francji gra i na początek łatwo odprawiła Janę Cepelovą (WTA 88). W trwającym 67 minut meczu finalistka Rolanda Garrosa 2014 trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 10 break pointów. Posłała 11 kończących uderzeń i popełniła 23 niewymuszone błędy. Słowaczce zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Kolejną rywalką Halep będzie Tatjana Maria (WTA 104), która wygrała 6:4, 6:1 z Ying-Ying Duan (WTA 65). Rumunka przegrała oba dotychczasowe mecze z Niemką, ale odbyły się one w 2009 roku.

Madison Keys (WTA 13) pokonała 6:3, 6:2 Ashleigh Barty (WTA 76). Australijka nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Zanotowano jej 10 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 18 pomyłek. Problemów z awansem nie miała Barbora Strycova (WTA 21), która oddała trzy gemy Alison Riske (WTA 37). Czeszka odparła sześć break pointów.

Anastasija Sevastova (WTA 19) posłała 29 kończących uderzeń przy 18 kończących uderzeniach i zwyciężyła 6:2, 6:4 Annikę Beck (WTA 71). Daria Kasatkina (WTA 28) wykorzystała trzy z ośmiu break pointów i wygrała 7:5, 6:4 Yaninę Wickmayer (WTA 69). Kwalifikantka Marketa Vondrousova (WTA 96) w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Francuzkę z dziką kartą Amandine Hesse (WTA 215). Czeszka zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. Zanotowano jej 18 piłek wygranych bezpośrednio przy 10 pomyłkach.

W II rundzie zameldowały się reprezentantki gospodarzy. Caroline Garcia (WTA 27) wykorzystała pięć z 12 break pointów i pokonała 6:2, 6:2 Nao Hibino (WTA 83). Francuzka posłała 22 kończące uderzenia i popełniła 14 niewymuszonych błędów. Japonka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Niespodziankę sprawiła Chloe Paquet (WTA 260), która wygrała 6:7(4), 6:2, 6:2 z Kristyną Pliskovą (WTA 44). W I secie grająca dzięki dzikiej karcie reprezentantka gospodarzy nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W dwóch kolejnych partiach przełamała Czeszkę po dwa razy, a sama ani razu nie straciła podania. Dla Pacquet jest to wielkoszlemowy debiut. W II rundzie zmierzy się z Garcią.

Eugenie Bouchard (WTA 57) pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Risę Ozaki (WTA 72). W trwającym godzinę i 48 minut meczu było dziewięć przełamań, z czego pięć na korzyść Kanadyjki.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto zwycięży w II rundzie Rolanda Garrosa 2017?