Roland Garros: zmarnowana szansa Marcina Matkowskiego i Edouarda Rogera-Vasselina

Marcin Matkowski i Francuz Edouard Roger-Vasselin nie wykorzystali wyraźnej przewagi i przegrali z Andresem Moltenim (Argentyna) oraz Adilem Shamasdinem (Kanada) 5:7, 6:7(7), odpadając w II rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

W I rundzie Marcin Matkowski i Edouard Roger-Vasselin wyeliminowali w trzech setach Amerykanina Nicholasa Monroe i reprezentanta Nowej Zelandii Artema Sitaka. W czwartek Polak i Brazylijczyk przegrali 5:7, 6:7(7) z Argentyńczykiem Andresem Moltenim i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem.

Matkowski i Roger-Vasselin nie wykorzystali prowadzenia 5:2 w I i II secie. W I partii od tego stanu przegrali pięć gemów z rzędu, a o losach II zadecydował tie break. W nim Polak i Francuz z 2:4 wyrównali na 5-5, a po chwili przy 5-6 odparli pierwszą piłkę meczową. Jednak Molteni i Shamasdin wyszarpali zwycięstwo. Obronili piłkę setową i od 6-7 zdobyli trzy punkty.

W trwającym 93 minuty meczu Argentyńczyk i Kanadyjczyk dwa razy oddali podanie, a sami wykorzystali wszystkie trzy szanse na przełamanie. Zdobyli o trzy punkty więcej od Polaka i Francuza (73-70).

Matkowski po raz 14. wziął udział w Rolandzie Garrosie w deblu. Jego najlepszym osiągnięciem jest ćwierćfinał, do którego doszedł czterokrotnie (2010, 2013, 2015, 2016). Polak z drugiego w tym roku wielkoszlemowego turnieju odpadł w II rundzie. W Australian Open jego partnerem był Jerzy Janowicz. Roger-Vasselin to zwycięzca paryskiej imprezy z 2014 roku.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu mężczyzn 2 mln euro
czwartek, 1 czerwca

II runda gry podwójnej:

Andres Molteni (Argentyna) / Adil Shamasdin (Kanada) - Marcin Matkowski (Polska, 12) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 12) 7:5, 7:6(7)

Czy Marcin Matkowski osiągnie w tym roku wielkoszlemowy ćwierćfinał w deblu?