ATP Eastbourne: Jerzy Janowicz odpadł w I rundzie kwalifikacji

Jerzy Janowicz nie awansował do głównej drabinki rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Eastbourne. W I rundzie Polak po dwóch tie breakach przegrał z Franko Skugorem.

Marcin Motyka
PAP/EPA / RONALD WITTEK

Pojedynek Jerzego Janowicza (ATP 138) z Franko Skugorem (ATP 302) rozgrywany był przez dwa dni. Tenisiści rozpoczęli rywalizację w sobotę, lecz przy stanie 7:6(3), 4:5 dla Chorwata mecz został przerwany z powodu deszczu i zapadającego zmroku.

Do gry wrócili w niedzielne południe polskiego czasu. I nie spędzili dużo czasu na korcie. Po kilkunastu minutach walki Skugor wygrał drugą partię - jak pierwszą - w tie breaku, tym razem 7-5, i zakończył całe spotkanie.

W ciągu godziny i 55 minut pojedynku Janowicz posłał sześć asów, popełnił trzy podwójne błędy serwisowe, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z dziesięciu break pointów i łącznie zdobył 86 punktów, o dziesięć mniej od rywala.

Jeszcze w niedzielę Skugora czeka finałowy mecz kwalifikacji z Andriejem Kuzniecowem (ATP 78). Rosjanin w I rundzie wygrał 6:0, 6:3 z Takanyim Garangangą (ATP 430).

Najbliższym występem Janowicza będzie natomiast rozpoczynający się 3 lipca wielkoszlemowy Wimbledon.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)