WTA Majorka: Anastasija Sevastova przetrwała napór Julii Goerges, triumf Łotyszki

Anastasija Sevastova wygrała turniej WTA International na kortach trawiastych na Majorce. W finale Łotyszka pokonała 6:4, 3:6, 6:3 Niemkę Julię Goerges.

PAP/EPA / STRINGER

Anastasija Sevastova (WTA 19) po raz drugi wystąpiła w finale turnieju na Majorce. Rok temu, gdy była klasyfikowana na 82. miejscu, przegrała z Caroline Garcią. Tym razem Francuzkę pokonała w półfinale, a w niedzielę wygrała w trzech setach z Julią Görges (WTA 54).

W I secie trzy kolejne gemy zakończyły się przełamaniem. Po utrzymaniu podania Sevastova wyszła na 5:3, a serwując przy 5:4 nie straciła punktu. W II partii Łotyszka z 0:2 wyrównała na 2:2, ale później dominowała Görges, która wyszła na 4:2 i nie oddała przewagi. Na początku decydującej odsłony Niemka odparła trzy break pointy i po rozegraniu 22 punktów wyrównała na 1:1. Więcej sił zachowała Sevastova, która odskoczyła na 5:2. W dziewiątym gemie Łotyszka wróciła z 15-30 i zapewniła sobie zwycięstwo po dwóch godzinach i 14 minutach.

Görges popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 15 z 39 punktów przy swoim drugim podaniu. Niemka posłała 32 kończące uderzenia i popełniła 25 pomyłek. Sevastovej naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 10 niewymuszonych błędów. Łotyszka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z 12 break pointów. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek w głównym cyklu i po raz pierwszy lepsza okazała się Görges.

Łotyszka wywalczyła drugi singlowy tytuł w głównym cyklu. W 2010 roku triumfowała w Estoril. Bilans finałów Görges to teraz 2-5. Wygrała turnieje w Bad Gastein (2010) i Stuttgarcie (2011). Niemka w tym tygodniu odniosła pierwsze zwycięstwa na trawie od igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), w których pokonała Agnieszkę Radwańską i Varvarę Lepchenko.

Sevastova miała również wystąpić w finale debla w parze z Serbką Jeleną Janković. Jednak Łotyszka wycofała się z powodu kontuzji lewego uda i tytuł zdobyły Szwajcarka Martina Hingis i Tajwanka Yung-Jan Chan.