ATP Antalya: klęska Dominika Thiema, Fernando Verdasco w ćwierćfinale

Austriak Dominic Thiem przegrał 3:6, 2:6 z Hindusem Ramkumarem Ramanathanem w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Antalyi. Natomiast łatwo do ćwierćfinału awansował Fernando Verdasco.
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Dominic Thiem (ATP 8) w dwóch turniejach na trawie wygrał jeden mecz. W Halle pokonał Maximiliana Marterera i przegrał z Robinem Haasem. We wtorek w Antalyi Austriaka pokonał Ramkumar Ramanathan (ATP 222). W trwającym 59 minut meczu dwukrotny półfinalista Rolanda Garrosa popełnił sześć podwójnych błędów i trzy razy dał się przełamać. Hindus zaserwował 10 asów i zdobył 28 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Awansował do drugiego ćwierćfinału w głównym cyklu (Madras 2016).

W ćwierćfinale Ramanathan zmierzy się z Marcosem Baghdatisem (ATP 79), który pokonał 6:4, 3:6, 7:5 Carlosa Berlocqa (ATP 80). W ciągu dwóch godzin i 20 minut Cypryjczyk zgarnął 33 z 37 punktów przy własnym pierwszym serwisie i uzyskał trzy przełamania.

Fernando Verdasco (ATP 35) wygrał 6:3, 6:4 ze Stevem Darcisem (ATP 59). Hiszpan zaserwował sześć asów i wykorzystał trzy z 11 okazji na przełamanie. W ćwierćfinale spotka się z Adrianem Mannarino (ATP 62), który obronił dwa break pointy i pokonał 6:4, 6:4 Mohameda Safwata (ATP 282).

We wtorek rozgrywano również mecze I rundy. Daniel Altmaier (ATP 252) wrócił z 2-5 w tie breaku III seta i wygrał 7:5, 6:7(8), 7:6(5) z Victorem Estrellą (ATP 93). W ciągu dwóch godzin i 52 minut Niemiec zaserwował dziewięć asów i obronił cztery break pointy.

Janko Tipsarević (ATP 61) posłał 10 asów i pokonał 7:5, 6:3 Lloyda Harrisa (ATP 257). Serb zdobył 37 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamienił na przełamanie trzy z ośmiu okazji.

Martin Klizan (ATP 44) skreczował w spotkaniu z Marselem Ilhanem (ATP 287) przy stanie 6:6. W ciągu 52 minut Turek zaserwował 14 asów.