ATP Eastbourne: półfinał nie dla Marcina Matkowskiego i Maksa Mirnego

Marcin Matkowski i Białorusin Maks Mirny przegrali 2:6, 7:6(2), 3-10 z Hindusem Rohanem Bopanną i Brazylijczykiem Andre Sa w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Eastbourne.

Marcin Matkowski Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Marcin Matkowski

W czwartek obie pary dwa razy wychodziły na kort. W I rundzie Marcin Matkowski i Maks Mirny wyeliminowali Austriaków Juliana Knowle'a i Philippa Oswalda, a Rohan Bopanna i Andre Sa odprawili Włocha Thomasa Fabbiano i Australijczyka Luke'a Saville'a. W ćwierćfinale Hindus i Brazylijczyk pokonali Polaka i Białorusina w super tie breaku.

W I secie Bopanna i Sa odskoczyli na 4:0 i kontrolowali sytuację. W II partii nie było przełamań, a w tie breaku wyraźnie lepsi okazali się Matkowski i Mirny. W granej do 10 punktów decydującej odsłonie Hindus i Brazylijczyk wyszli na 8-1 i nic nie mogło im odebrać zwycięstwa. Przy 9-3 wykorzystali drugą piłkę meczową.

W trwającym 66 minut meczu Matkowski i Mirny zaserwowali siedem asów, o jednego mniej od rywali. Polak i Białorusin nie uzyskali ani jednego przełamania (mieli dwa break pointy. Łupem Bopanny i Sa padło 66 ze 129 rozegranych punktów.

Matkowski w Eastbourne wywalczył dwa tytuły, w 2009 i 2010 roku, w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem.

Polak i Białorusin zanotowali drugi w tym roku występ na trawie. W Stuttgarcie doszli do półfinału. Teraz czeka ich start w Wimbledonie, który rozpocznie się w poniedziałek 3 lipca.

Aegon International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 635,6 tys. euro
czwartek, 29 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Rohan Bopanna (Indie) / Andre Sa (Brazylia) - Marcin Matkowski (Polska) / Maks Mirny (Białoruś) 6:2, 6:7(2), 10-3

Czy Marcin Matkowski i Maks Mirny dojdą do ćwierćfinału Wimbledonu?