ITF Toruń: życiowy sukces Chantal Skamlovej w 23. edycji Bella Cup

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney /
Getty Images / Julian Finney /

Chantal Skamlova została triumfatorką 23. edycji turnieju ITF rozgrywanego na kortach ziemnych w Toruniu. Dla 23-letniej Słowaczki sukces w Bella Cup to największe zwycięstwo na zawodowych kortach.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielnym finale spotkały się Chantal Skamlova (WTA 396) i Miriam Kolodziejova (WTA 451). Obie mają już miłe wspomnienia z naszego kraju, bowiem Czeszka wygrała dwa lata temu debla razem z Marketą Vondrousovą w turnieju ITF w Zielonej Górze, z kolei Słowaczka triumfowała w 2012 roku w futuresie rozgrywanym w Warszawie.

Finałowy pojedynek rozpoczął się o godz. 10:00. W partii otwarcia Skamlova straciła tylko dwa gemy, ale w drugim secie odpowiedziała Kolodziejova. Decydująca okazała się zatem trzecia odsłona, w której Skamlova zdobyła kluczowe przełamanie na 5:3. Po godzinie i 48 minutach to ona zwyciężyła ostatecznie 6:2, 4:6, 6:3.

Urodzona w Bańskiej Bystrzycy tenisistka sięgnęła po 11. singlowy tytuł na zawodowych kortach, ale pierwszy w imprezie ITF o puli nagród 25 tys. dolarów. Za triumf w Toruniu otrzyma 60 punktów do rankingu WTA.

Bella Cup, Toruń (Polska) ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów