Lucas Pouille: Janowicz rozegrał świetny mecz

- Jestem rozczarowany. On rozegrał świetny mecz. Zdawałem sobie sprawę, że stać go na dobrą grę - powiedział Lucas Pouille po porażce z Jerzym Janowiczem.
Marcin Motyka
PAP/EPA / TYLER LARKIN

W środowym meczu II rundy Wimbledonu 2017 Lucas Pouille przegrał 6:7(4), 6:7(5), 6:3, 1:6 z Jerzym Janowiczem.

- Jestem rozczarowany. On rozegrał świetny mecz. Zdawałem sobie sprawę, że stać go na dobrą grę - mówił po meczu Francuz.

Tym samym Pouille nie powtórzy sukcesu sprzed roku, kiedy to dotarł do 1/4 finału Wimbledonu, notując swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

- Mecz był wyrównany. Ostatecznie zdobyłem tylko cztery punkty mniej od niego (129, przy 133 Janowicza - przyp. red.). W pierwszym secie byłem od niego lepszy. Jego serwis nie sprawiał mi kłopotów, ale nie byłem w stanie wywalczyć przełamania. Potem on wygrał tie breaka i zaczął grać na większym luzie - analizował 16. tenisista świata.

- On uderzał bardzo mocno, a wtedy jest najgroźniejszy. Ja powinienem był sprawić, aby popełniał więcej błędów. Ale o takich rzeczach łatwo się mówi, a trudniej je wykonać na korcie w ogniu walki - dodał Pouille.

Czy Lucas Pouille zakończy sezon 2017 w czołowej "20" rankingu ATP?

Polub Tenis na Facebooku
L'Equipe

Komentarze (2):

• Ksawery Darnowski 0
    Kiepsko z Janowiczem.
    Ciągle zachowuje się jak smarkacz.
    Tacy ludzie nie są w stanie kreować swojej kariery gdyż działają destrukcyjnie.
    Najpierw więc Janowicz powinien dorosnąć.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • grolo 0
    Rzeczywiście, był taki moment w 4.secie, w którym Pouille dał sygnał, że wraca w swojej najlepszej odsłonie, bodaj 4.gem - dwa wygrywające serwisy, dwa asy i gem do zera/ Ale JJ się zmobilizował i nie odpuścił . Wpływ Bresnika?
    grolo Janowicz dużo mówił o meczu z Pouille'm (na innych stronach jest znacznie więcej informacji) "- Warunki były ciężkie do gry. Było ciepło, chyba to był najcieplejszy dzień, jaki ma być podczas tego Wimbledonu. Pouille generalnie grał bardzo dobrze. Musiałem zagrać swój świetny tenis, żeby stawić mu opór. - Tie-breaki grało się naprawdę fajnie, czułem się w nich dobrze, od samego początku wiedziałem, co chcę zrobić. Wydaje mi się, ze mecz był naprawdę na wysokim poziomie. - Poza tym trzecim setem, gdzie miałem malutki kryzys, wydaje mi się, że grałem bardzo dobrze. Lucas miał szansę wrócić w tym meczu. Widziałem w jego oczach po wygranym trzecim secie, że jest na dobrej drodze do tego. Jak udało mi się przełamać, po supergemie, to musiałem się pobudzać, żeby nie było jakiegokolwiek kryzysu"
  • grolo 0
    Janowicz dużo mówił o meczu z Pouille'm (na innych stronach jest znacznie więcej informacji)
    "- Warunki były ciężkie do gry. Było ciepło, chyba to był najcieplejszy dzień, jaki ma być podczas tego Wimbledonu. Pouille generalnie grał bardzo dobrze. Musiałem zagrać swój świetny tenis, żeby stawić mu opór.
    - Tie-breaki grało się naprawdę fajnie, czułem się w nich dobrze, od samego początku wiedziałem, co chcę zrobić. Wydaje mi się, ze mecz był naprawdę na wysokim poziomie.
    - Poza tym trzecim setem, gdzie miałem malutki kryzys, wydaje mi się, że grałem bardzo dobrze. Lucas miał szansę wrócić w tym meczu. Widziałem w jego oczach po wygranym trzecim secie, że jest na dobrej drodze do tego. Jak udało mi się przełamać, po supergemie, to musiałem się pobudzać, żeby nie było jakiegokolwiek kryzysu"