WTA Gstaad: Patty Schnyder awansowała po dreszczowcu, wygrana Anett Kontaveit

Patty Schnyder obroniła pięć piłek meczowych i pokonała 6:4, 6:7(7), 7:6(6) Amrę Sadiković w spotkaniu dwóch Szwajcarek w I rundzie turnieju WTA International w Gstaad.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Szwajcarki zafundowały kibicom niesamowity dreszczowiec. W tie breaku II partii Patty Schnyder (WTA 257) zmarnowała cztery piłki meczowe, a w III secie sama obroniła pięć meczboli i wyeliminowała Amrę Sadiković (WTA 273). W trwającym dwie godziny i 35 minut spotkaniu była siódma rakieta globu odparła 12 z 14 break pointów. Dla Schnyder to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od 2011 roku, gdy w Miami pokonała Madison Keys.

Schnyder to półfinalistka Australian Open 2004, a także ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 1998 i 2008 oraz US Open 1998 i 2008. W 2011 roku Szwajcarka zakończyła karierę, ale dwa lata temu ją wznowiła. W ubiegłym sezonie w Charleston zanotowała pierwszy występ w głównym cyklu po powrocie.

O ćwierćfinał w Gstaad Schnyder zmierzy się z Antonią Lottner (WTA 157), która pokonała 5:7, 6:4, 7:6(5) Viktoriję Golubić (WTA 103), mistrzynię imprezy sprzed roku. W I secie Niemka od 5:2 przegrała pięć gemów z rzędu. W II partii ponownie dała się dogonić (z 4:1 na 4:4), ale doprowadziła do decydującej odsłony. W niej tenisistki uzyskały po dwa przełamania, a w tie breaku Lottner wykorzystała trzecią piłkę meczową.

Caroline Garcia (WTA 20) wróciła z 1:3 w I secie i pokonała 7:5, 6:1 Elicę Kostową (WTA 220). Francuzka zaserwowała osiem asów i obroniła trzy z czterech break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Tereza Martincova (WTA 140), która oddała trzy gemy Irinie Chromaczowej (WTA 122).

Anett Kontaveit (WTA 32) wygrała 6:1, 6:3 z Martiną Trevisan (WTA 153). Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów i wykorzystała tylko jedną z 10 szans na przełamanie. Estonka zdobyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Johanna Larsson (WTA 48) pokonała 7:5, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 167). W trwającym godzinę i 40 minut spotkaniu był 10 przełamań, z czego sześć na korzyść Szwedki. O ćwierćfinał tenisistka z Helsingborgu zmierzy się z Austriaczką Barbarą Haas (WTA 162), która wygrała 6:4, 4:6, 7:6(3) z Basak Eraydin (WTA 183). Obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań, a o jeden punkt więcej zdobyła Turczynka (109-108).

Sara Sorribes (WTA 97) wróciła z 1-4 w tie breaku III seta i pokonała 4:6, 6:3, 7:6(5) Jewgieniję Rodinę (WTA 85). W trwającym dwie godziny i 53 minuty meczu Hiszpanka popełniła 17 podwójnych błędów i osiem razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 19 break pointów. Więcej punktów zdobyła Rosjanka (106-100).

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 18 lipca

I runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Elica Kostowa (Bułgaria) 7:5, 6:1
Anett Kontaveit (Estonia, 3) - Martina Trevisan (Włochy, Q) 6:1, 6:3
Johanna Larsson (Szwecja, 5) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 7:5, 6:4
Antonia Lottner (Niemcy, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:4, 7:6(5)
Sara Sorribes (Hiszpania) - Jewgienija Rodina (Rosja, 8) 4:6, 6:3, 7:6(5)
Tamara Korpatsch (Niemcy) - Jil Teichmann (Szwajcaria)
Barbara Haas (Austria) - Basak Eraydin (Turcja, Q) 6:4, 4:6, 7:6(3)
Tereza Martincova (Czechy) - Irima Chromaczowa (Rosja) 6:1, 6:2
Patty Schnyder (Szwajcaria, WC) - Amra Sadiković (Szwajcaria, WC) 6:4, 6:7(7), 7:6(6)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Patty Schnyder awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Gstaad?