ATP Umag: Wymagające otwarcie Davida Goffina, Ivan Dodig obronił meczbola

David Goffin spędził w środę na korcie dwie godziny i 20 minut. Dokładnie tyle czasu potrzebował, aby pokonać kwalifikanta Attilę Balazsa. Ivan Dodig obronił natomiast meczbola.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Jiri Vesely po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 w Umagu (sezon temu odpadł w II rundzie, natomiast w latach 2013-15 nie wygrał ani jednego meczu). Czech pokonał w środę Radu Albota 7:6(3), 6:2, mimo że w pierwszym secie przegrywał 1:3.

Vesely spotka się w ćwierćfinale z Paolo Lorenzim, który w I rundzie otrzymał wolny los i w środę rozegrał pierwszy mecz w tych zawodach. Włoch wygrał z Aljazem Bedene 7:5, 6:3.

David Goffin rozegrał pierwszy mecz od początku czerwca (z powodu urazu kostki skreczował w III rundzie Rolanda Garrosa i wycofał się z Wimbledonu). Belg miał sporo kłopotów z notowanym na 174. miejscu Attilą Balazsem, drugim (po Martonie Fucsovicsie) Węgrem w rankingu ATP. Najwyżej notowany tenisista w turnieju wygrał pierwszego seta 6:4, a w tie breaku drugiego objął prowadzenie najpierw 6-4, a nieco później 7-6 (za każdym razem miał do dyspozycji podanie).

Goffin zmarnował wszystkie trzy meczbole i obaj szykowali się do trzeciej partii. W niej od stanu 2:2 gemy wygrywał tylko Belg. 14. tenisista świata spotka się w ćwierćfinale z Ivanem Dodigiem, który pokonał Marco Cecchinato 3:6, 7:6(6), 6:2, broniąc po drodze meczbola (przy stanie 5-6 w tie breaku)

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)