Challenger Poznań: Florian Mayer ewakuował się do Hamburga

Rozstawiony z drugim numerem Florian Mayer na II rundzie zakończył występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Poznaniu. Niemiec przegrał w czwartek w dwóch setach z Rosjaninem Aleksiejem Watutinem.

Rafał Smoliński
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Florian Mayer (ATP 102) zdawał się być jednym z faworytów do końcowego triumfu w wielkopolskiej stolicy, lecz w czwartek zagrał znacznie poniżej oczekiwań. Tenisista z Bayreuth w każdym secie miał przewagę przełamania, ale dość lekkomyślnie spisywał się w wymianach i łatwo oddał prowadzenie.

W pierwszej partii Niemiec szybko postarał się o dwa breaki i wyszedł na 3:0. Od tego momentu Aleksiej Watutin (ATP 256) wygrał trzy kolejne gemy, ale znów stracił serwis. Mayer prowadził 5:3, lecz nie zwieńczył seta. Uczynił to za to Rosjanin, który zapisał na swoje konto cztery ostatnie gemy premierowej części pojedynku.

Historia powtórzyła się w drugim secie, w którym reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zdobył breaka na 4:3 po kilku świetnych returnach. Po zmianie stron Mayer zagrał jednak bardzo słabo. Znów pozwolił Watutinowi na prowadzenie wymian i Rosjanin szybko zdobywał punkty. Po nieco ponad 80 minutach Niemiec przegrał ostatecznie 5:7, 4:6.

Watutin o miejsce w półfinale zawodów Poznań Open 2017 zagra w piątek z oznaczonym "ósemką" Czechem Lukasem Rosolem (ATP 175). Mayer natomiast szybko uda się do Hamburga, gdzie weźmie udział w międzynarodowych mistrzostwach Niemiec.