ATP Newport: John Isner broni honoru rozstawionych. Amerykanin w półfinale

John Isner w dwóch setach pokonał Dennisa Novikova w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Newport. W 1/2 finału najwyżej rozstawiony Amerykanin zagra z rodakiem, Bjornem Fratangelo.

Marcin Motyka
PAP/EPA / GERRY PENNY

W piątkowym meczu 1/4 finału turnieju ATP w Newport zmierzyli się John Isner i Dennis Novikov. To był mecz tenisistów, którzy w drodze do najlepszej "ósemki" ani razu nie stracili własnego serwisu. Górą z tej konfrontacji wyszedł Isner. Amerykanin ponownie nie oddał podania, a sam dwukrotnie przełamał rodaka i zwyciężył 6:4, 6:4.

- Gdy na trawie spotykają się dwaj tenisiści z dobrym serwisem, przełamania są bardzo ważne. Kiedy uzyskasz breaka, twoim zadaniem jest utrzymanie przewagi do końca seta - wyjaśniał Isner, który do piątkowego zwycięstwa potrzebował tylko 73 minut. - Cieszę się, że na korcie nie spędziłem wiele czasu - dodał.

Wygrywając w piątek, Amerykanin zameldował się w półfinale czwarty raz w ósmym występie w Dell Technologies Hall of Fame Open. Tenisista z Greensboro jest mistrzem tego turnieju z lat 2011-12.

Isner, turniejowa "jedynka", jest jedynym rozstawionym tenisistą, który dotarł do 1/2 finału tegorocznej edycji zmagań w Newport. Tym drugim mógł zostać oznaczony numerem czwartym Pierre-Hugues Herbert, lecz Francuz przegrał 2:6, 7:5, 6:4 z Bjornem Fratangelo.

Tym samym 24-letni Fratangelo pierwszy raz w karierze awansował do półfinału zawodów na poziomie ATP World Tour. Z Isnerem, z którym zmierzy się o finał, jeszcze nigdy nie grał.

Dell Technologies Hall of Fame Open, Newport (USA)