WTA Bastad: awans Karoliny Woźniackiej, Katerina Siniakova lepsza od Anastasiji Sevastovej

Dunka Karolina Woźniacka pokonała 6:3, 6:1 Ukrainkę Katerynę Kozłową i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bastad.

PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG

W poprzednich rundach Karolina Woźniacka (WTA 6) wyeliminowała po trzysetowych bojach Francuzkę Pauline Parmentier i Szwajcarkę Viktoriję Golubić. W obu meczach Dunka wróciła ze stanu 0:2 w III secie. W ćwierćfinale była liderka rankingu oddała cztery gemy Katerynie Kozłowej (WTA 127).

W ciągu 71 minut Woźniacka obroniła pięć z sześciu break pointów. Kozłowa zdobyła tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Dla Ukrainki był to pierwszy singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu od września ubiegłego roku (Taszkent).

Dunka jako pierwsza w tym roku przekroczyła liczbę 40 wygranych meczów w głównym cyklu (aktualny bilans 41-14). W Bastad walczy o pierwszy tytuł w sezonie. Ostatni triumf na korcie ziemnym święciła w 2011 roku (Bruksela). Jeśli Woźniacka wygra szwedzką imprezę wróci do Top 5 rankingu, gdzie po raz ostatni była dwa lata temu.

W półfinale rywalką Dunki będzie Elise Mertens (WTA 55), która pokonała 6:4, 2:6, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 96). Belgijka prowadziła 6:4, 2:0 i przegrała sześć gemów z rzędu. W III secie wróciła z 1:3 (mogło być 1:4, ale obroniła break pointa) i awansowała dalej po dwóch godzinach i jednej minucie. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło jej popełnienie 11 podwójnych błędów.

Caroline Garcia (WTA 20) prowadziła 6:2, 2:0, ale do pokonania Barbory Krejcikovej (WTA 140) potrzebowała trzech setów. Wygrała 6:2, 4:6, 7:5 po dwóch godzinach i 12 minutach walki. Francuzka zaserwowała 10 asów i wykorzystała osiem z 17 break pointów.

O finał Garcia zagra z Kateriną Siniakovą (WTA 56), która zwyciężyła 6:3, 5:7, 7:5 Anastasiję Sevastovą (WTA 17). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu było 10 przełamań, z czego sześć dla Czeszki.

Elise Mertens (Belgia) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:4, 2:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do finału turnieju WTA w Bastad?