WTA Nanchang: Shuai Peng i Nao Hibino w półfinale, porażka Su-Wei Hsieh

Chinka Shuai Peng pokonała 7:6(2), 6:0 swoją rodaczkę Lin Zhu i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchang.

Shuai Peng PAP/EPA / LARRY W. SMITH / Shuai Peng

Shuai Peng (WTA 32) w styczniu znajdowała się na 83. miejscu w rankingu. Kilka dobrych wyników (finał w Tajpej, III runda w Dubaju i Miami oraz w Wimbledonie, 1/8 finału w Indian Wells, półfinał w Strasburgu) dało jej awans do Top 40. W 2014 roku Chinka wygrała turniej w Nanchang, gdy był to challenger WTA z pulą nagród 125 tys. dolarów. Od ubiegłego sezonu są to zawody głównego cyklu rangi International.

W piątek w ćwierćfinale Peng wygrała 7:6(2), 6:0 z Lin Zhu (WTA 122). W I partii półfinalistka US Open 2014 była w opałach, ale wróciła z 2:5. Przy 5:6 obroniła piłkę setową. W II secie wyżej notowana Chinka zdecydowanie dominowała na korcie. W trwającym 91 minut meczu zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu, odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie.

W półfinale Peng zmierzy się z kolejną rodaczką Xinyun Han (WTA 126), która pokonała 6:1, 7:5 Arinę Rodionową (WTA 132). W ciągu godziny i 47 minut tenisistka z Hangzhou popełniła 11 podwójnych błędów, ale też siedem razy odebrała rywalce podanie.

Nao Hibino (WTA 92) wygrała 6:2, 6:3 z Jing-Jing Lu (WTA 272). Japonka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. W poprzedniej rundzie Chinka wyeliminowała byłą liderkę rankingu Jeleną Janković.

O finał Hibino zagra z Yafan Wang (WTA 147), która pokonała 7:6(7), 6:0 Su-Wei Hsieh (WTA 109). W I partii Chinka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe, pierwszą w 10. gemie i drugą w tie breaku przy 6-7. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy miała pięć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała.