ATP Waszyngton: Nishikori lepszy od del Potro, Anderson pożegnał Thiema. Kubot i Melo nie zagrali

Kei Nishikori pokonał Juana Martina del Potro w III rundzie turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Waszyngtonie. W czwartek porażki doznał także Dominic Thiem. Z powodu opadów deszczu na kort nie wyszli Łukasz Kubot i Marcelo Melo.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / WILL OLIVER

Pojedynek Łukasza Kubota i Marcelo Melo z parą Jean-Julien Rojer i Horia Tecau został przełożony na piątek w wyniku fatalnej pogody. Organizatorzy uznali, że wieczorem odbędą się tylko mecze singla. Z powodu opóźnień tenisiści byli zmuszeni grać do późnych godzin nocnych.

Interesujące starcie Keia Nishikoriego z Juanem Martinem del Potro okazało się dosyć jednostronnym widowiskiem. Japończyk przerwał zwycięską passę Argentyńczyka w Citi Open, wygrywając 6:4, 7:5. Jedyny przebłysk "Palito" miał miejsce w drugiej partii, kiedy odrobił stratę przełamania, ale w 10. gemie nie wykorzystał trzech setboli na wyrównanie stanu rywalizacji.

Nishikori poprawił na 2-5 ciągle niekorzystny bilans spotkań z del Potro i awansował do ćwierćfinału zawodów w Waszyngtonie. W piątek czeka go mecz z rewelacyjnie dysponowanym w ostatnich tygodniach Tommym Paulem. Amerykanin, który walczy o dziką kartą do US Open 2017, pokonał w czwartek Gillesa Mullera 6:7(3), 6:4, 6:3. Osiągnął tym samym drugi z rzędu ćwierćfinał zawodów głównego cyklu.

W czwartek z turniejem pożegnał się najwyżej rozstawiony Dominic Thiem. Zgodnie z przewidywaniami Austriaka czekał trudny bój z Kevinem Andersonem, który dobrze czuje się na amerykańskich kortach twardych. Reprezentant RPA obronił w tie breaku trzeciego seta piłkę meczową i zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:7(6), 7:6(7). W piątek na jego drodze stanie notowany na 200. miejscu w rankingu ATP Yuki Bhambri, który postarał się o kolejną małą niespodziankę i wyeliminował Guido Pellę.

Pozostali faworyci nie zawiedli. Triumfator z 2014 roku, Milos Raonić, zwyciężył Marcosa Baghdatisa 7:6(7), 6:3. W piątek Kanadyjczyk skrzyżuje rakiety z ulubieńcem gospodarzy, Jackiem Sockiem. W ćwierćfinale zameldował się również Alexander Zverev, który w dwóch setach pokonał Tennysa Sandgrena. Niemiec zagra o półfinał z Daniłem Miedwiediewem, pogromcą będącego ostatnio w słabszej dyspozycji Grigora Dimitrowa.