WTA Waszyngton: Oceane Dodin wygrała bitwę z Sabiną Lisicką, dwie Niemki zmierzą się o finał

Francuzka Oceane Dodin pokonała 5:7, 6:4, 7:6(4) Niemkę Sabinę Lisicką i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Waszyngtonie.

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Oceane Dodin (WTA 55) awansowała do pierwszego w tym roku półfinału w WTA Tour. W ćwierćfinale stoczyła trzysetową batalię z finalistką Wimbledonu 2013 Sabiną Lisicką (WTA 190). W I secie Francuzka nie wykorzystała prowadzenia 5:2. W II partii od 4:2 przegrała dwa gemy, ale końcówka należała do niej. W decydującej odsłonie przełamań nie było, a w tie breaku Dodin wróciła z 1-3.

W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu Lisicka zaserwowała 18 asów. Obie tenisistki popełniły łącznie 25 podwójnych błędów, z czego 14 Dodin. Niemka i Francuzka zaliczyły po sześć przełamań i zdobyły po 108 punktów. Kolejną rywalką 20-latki z Villeneuve-d'Ascq będzie Jekaterina Makarowa (WTA 58).

Julia Görges (WTA 40) wróciła z 1:3 w II secie i pokonała 6:3, 6:4 Monikę Niculescu (WTA 59). W ciągu 93 minut Niemka zaserwowała 12 asów i pięć razy przełamała Rumunkę. W półfinale zmierzy się ze swoją rodaczką Andreą Petković (WTA 102), która wygrała 6:7(3), 6:1, 6:2 z Bianką Andreescu (WTA 167). Finalistka imprezy z 2013 roku popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała dziewięć z 13 break pointów.

Petković awansowała do pierwszego półfinału w 2017 roku. Tenisistka z Darmstadt pokonała Görges w Norymberdze (2013) i Cincinnati (2015) oraz przegrała z rodaczką w 2008 roku w kwalifikacjach w Sydney.

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 4 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 4) - Monica Niculescu (Rumunia, 6) 6:3, 6:4
Oceane Dodin (Francja, 5) - Sabina Lisicka (Niemcy) 5:7, 6:4, 7:6(4)
Andrea Petković (Niemcy) - Bianca Andreescu (Kanada, WC) 6:7(3), 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do finału turnieju WTA w Waszyngtonie?