ATP Montreal: Główna drabinka nie dla Huberta Hurkacza, Thomas Fabbiano za mocny dla Polaka

Hubert Hurkacz przegrał 5:7, 6:3, 4:6 z Włochem Thomasem Fabbiano w I rundzie eliminacji do turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu.

PAP/EPA / SOEREN STACHE

Hubert Hurkacz (ATP 360) nie przejdzie dwustopniowych eliminacji do imprezy w Montrealu. W ich I rundzie przegrał z rozstawionym z numerem siódmym Thomasem Fabbiano (ATP 91). Polak po raz drugi w tym roku wziął udział w kwalifikacjach do głównego cyklu. W ubiegłym tygodniu w Kitzbühel również nie zdołał odnieść zwycięstwa. Przegrał wówczas z Facundo Bagnisem.

W I partii wrocławianin nie wykorzystał prowadzenia 4:2. W II secie wyszedł na 3:0 i choć rywal zdobył dwa gemy z rzędu, zaliczył jeszcze jedno przełamanie i zdołał wyrównać na 1-1. W decydującej odsłonie Włoch prowadził 5:3 i 40-0. Hurkacz obronił trzy piłki meczowe, ale nie udało mu się wyrównać na 5:5, bo w 10. gemie oddał podanie.

W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu Hurkacz popełnił 16 podwójnych błędów i pięć razy stracił serwis. Obaj tenisiści zdobyli po 106 punktów.