WTA Toronto: pierwszy w karierze wygrany mecz Venus Williams w największym mieście Kanady

Venus Williams wygrała pierwszy w karierze mecz na kortach w Toronto. Amerykanka pokonała w poniedziałek kwalifikantkę Irinę-Camelię Begu. Do II rundy awansowały również Katerina Siniakova, Lucie Safarova i Sloane Stephens.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ANDREW COULDRIDGE

Venus Williams sukcesy w turnieju Rogers Cup osiągała tylko w Montrealu (w 2014 roku przegrała w finale, natomiast sezon temu doszła do III rundy). W Toronto nigdy wcześniej nie wygrała ani jednego meczu, choć próbowała pięciokrotnie. W poniedziałek, w wieku 37 lat, Amerykanka awansowała do II rundy w Montrealu, pokonując Irinę-Camelię Begu 6:1, 3:6, 6:3. Warto dodać, że opady deszczu znacznie utrudniały rywalizację.

- Musiałam czekać ponad 20 lat, aby wygrać tutaj mecz - powiedziała Williams. - Zwycięstwo smakuje naprawdę słodko. Rywalizowałam z przeciwniczką, która rozegrała wcześniej kilka spotkań w eliminacjach, więc była już ograna na tych kortach. Zasłużyła na słowa uznania, ponieważ doprowadziła do trzeciego seta. Miałam okazję odbić wiele piłek i zastanowić się, co mogę wykonać lepiej.

Rywalką dziewiątej rozstawionej w II rundzie turnieju będzie Katerina Siniakova, debiutująca w tej imprezie. Czeszka pokonała w poniedziałek kwalifikantkę Marianę Duque 4:6, 6:0, 6:4. Warto dodać, że w połowie trzeciego seta Kolumbijka objęła prowadzenie 4:3 z przewagą przełamania.

Lucie Safarova, półfinalistka turnieju Rogers Cup z 2012 roku, pokonała posiadającą dziką kartę Francoise Abandę 6:4, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 11. Dominika Cibulkova.

Sloane Stephens odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w turnieju głównego cyklu. Przypomnijmy, że Amerykanka przeszła na początku roku operację lewej stopy. Reprezentantka USA pokonała w poniedziałek Julię Putincewą 6:7(4), 6:0, 6:4 po dwóch godzinach i 12 minutach rywalizacji. W II rundzie spotka się z Petrą Kvitovą.