Rafael Nadal rozczarowany odpadnięciem z Rogers Cup. "To najprawdopodobniej najgorsza porażka w sezonie"

Rafael Nadal nie ukrywał rozczarowania po czwartkowej porażce z Denisem Shapovalovem w III rundzie turnieju Rogers Cup w Montrealu. Hiszpan mógł już w poniedziałek zostać liderem światowego rankingu.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal opuszcza kort po porażce PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Rafael Nadal opuszcza kort po porażce

- To najprawdopodobniej moja najgorsza porażka w sezonie. Denis zagrał dobrze, a ja bardzo źle. Kiedy takie rzeczy się zdarzają, to można życzyć przeciwnikowi wszystkiego najlepszego - powiedział Rafael Nadal.

W czwartkowy wieczór Hiszpan przegrał z 18-letnim Denisem Shapovalovem 6:3, 4:6, 6:7(4) i na III rundzie zakończył zmagania w imprezie ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu. - Przegrałem z niżej notowanym rywalem. Do tego miałem szansę zostać liderem rankingu ATP. Po wszystkim, co zaszło w turnieju, drabinka nie była niemożliwa do przejścia, zatem był to poważny błąd z mojej strony - przyznał 15-krotny mistrz wielkoszlemowy.

Nadal przyznał, że popełnił sporo prostych błędów w ważnych momentach czwartkowego spotkania. Potrafił jednak docenić klasę zdolnego Kanadyjczyka. - Nie miał niczego do stracenia. Gdyby przegrał po dobrym meczu, to byłoby to dla niego dobre. Gdyby uległ w dwóch setach, to mógłby powiedzieć, że już rozegrał dobry turniej. Odniósł jednak zwycięstwo i to jest dla niego coś niesamowitego. To wspaniała historia.

Gdyby Rafa pokonał Shapovalova, a w piątek zwyciężył Adriana Mannarino, to w poniedziałek po trzyletniej przerwie odzyskałby pozycję lidera rankingu ATP. Hiszpan może jeszcze zostać numerem jeden po przyszłotygodniowej imprezie w Cincinnati, gdzie jego największym rywalem do tronu będzie Roger Federer.

Czy Rafael Nadal będzie liderem rankingu ATP po turnieju w Cincinnati?