WTA Cincinnati: Petra Kvitova z problemami w II rundzie, porażka Kristiny Mladenović

Czeszka Petra Kvitova pokonała 1:6, 7:6(2), 6:3 Estonkę Anett Kontaveit i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati.

Petra Kvitova PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Petra Kvitova

Najlepszy wynik Petry Kvitovej (WTA 14) w Cincinnati to półfinał z 2012 roku. Dwa ostatnie starty w tej imprezie Czeszka zakończyła po pierwszym meczu. Trzy lata temu przegrała z Eliną Switoliną, a w sezonie 2015 uległa Caroline Garcii. Ukrainka i Francuzka były wówczas notowane na 39. miejscu w rankingu. W poniedziałek dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wróciła z 1:6, 2:4 i wyeliminowała Anett Kontaveit (WTA 28).

W trwającym dwie godziny i jedną minutę meczu obie tenisistki zaserwowały po osiem asów, popełniły po sześć podwójnych błędów, zaliczyły po cztery przełamania i zdobyły po 95 punktów. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Sloane Stephens lub Lucie Safarova.

Daria Gawriłowa (WTA 26) wygrała 6:0, 7:6(5) z Kristiną Mladenović (WTA 13). Australijka prowadziła 6:0, 5:3, ale mogła przegrać II partię. Francuzka doprowadziła do tie breaka, a w nim miała piłkę setową. W ciągu 96 minut tenisistka z Melbourne popełniła 11 podwójnych błędów, z czego osiem w II secie. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Gawriłowej naliczono 24 piłki wygrane bezpośrednio i 27 pomyłek. Mladenović miała 21 kończących uderzeń i 37 niewymuszonych błędów.

W II rundzie reprezentantka Australii zagra z Camilą Giorgi (WTA 82), która pokonała 6:2, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 41). Włoszka na otwarcie meczu oddała podanie robiąc trzy podwójne błędy (w sumie miała ich pięć), ale później siedem razy przełamała rywalkę.

Łesia Curenko (WTA 30) wróciła ze stanu 5:7, 1:4 i pokonała 5:7, 7:6(6), 6:0 Anastazję Pawluczenkową (WTA 20). W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Ukrainki. W II rundzie tenisistka z Kijowa spotka się ze swoją rodaczką Eliną Switoliną, która w tym roku ma bilans meczów 15-0 w turniejach rangi Premier 5.

Beatriz Haddad Maia (WTA 80) wygrała 6:3, 6:2 z Lauren Davis (WTA 34). Brazylijka zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. W II rundzie jej rywalką będzie Garbine Muguruza. Kiki Bertens (WTA 27) rozbiła 6:3, 6:0 Oceane Dodin (WTA 49). Holenderka zaserwowała 11 asów i zdobyła 21 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)