WTA Cincinnati: Simona Halep zameldowała się w III rundzie, Jelena Ostapenko za burtą

Rumunka Simona Halep pokonała 6:4, 6:1 Amerykankę Taylor Townsend i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Simona Halep PAP/EPA / WARREN TODA / Simona Halep

Simona Halep (WTA 2) to finalistka turnieju w Cincinnati z 2015 roku. We wtorek wróciła z 2:4 w I secie i wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Taylor Townsend (WTA 134). W trwającym 66 minut spotkaniu Rumunka obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Obie tenisistki miały po 16 kończących uderzeń. Amerykanka popełniła o 10 niewymuszonych błędów więcej (32-22). Halep jako pierwsza zameldowała się w III rundzie.

Z drugiego kolejnego turnieju w I rundzie odpadła Jelena Ostapenko (WTA 12). W Toronto jej pogromczynią była Varvara Lepchenko, a w Cincinnati mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa przegrała 4:6, 2:6 z Aleksandrą Krunić (WTA 85). W I secie Łotyszka nie wykorzystała prowadzenia 3:0 i 40-0. W ciągu 80 minut popełniła pięć podwójnych błędów. Serbka zaserwowała osiem asów i obroniła siedem z dziewięciu break pointów. W II rundzie Krunić zmierzy się z Carlą Suarez.

Venus Williams (WTA 9) rozbiła 6:2, 6:0 Alison Riske (WTA 46). Była liderka rankingu posłała siedem asów, zgarnęła 19 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 12 z 13 przy drugim serwisie rywalki i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji.

Kolejną rywalką Williams będzie Ashleigh Barty (WTA 48), która w meczu kwalifikantek pokonała 6:4, 6:4 Varvarę Lepchenko (WTA 65). W I secie Australijka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu 84 minut zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Dominika Cibulkova (WTA 11) wygrała 5:7, 7:5, 6:2 z Aną Konjuh (WTA 22) po dwóch godzinach i 20 minutach walki. Słowaczka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. W II rundzie tenisistka z Bratysławy spotka się z Alize Cornet (WTA 45), która pokonała 7:6(5), 3:6, 6:2 Catherine Bellis (WTA 35). Francuzka przełamała rywalkę sześć razy. Amerykanka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Anastasija Sevastova (WTA 16) zamieniła na przełamanie pięć z 16 okazji i wygrała 3:6, 6:4, 6:2 z Shuai Peng (WTA 25). Pierwszą rywalką Karoliny Pliskovej będzie Natalia Wichliancewa (WTA 64), która pokonała 6:3, 2:6, 6:3 Donnę Vekić (WTA 50).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Natalia Wichliancewa (Rosja, LL) - Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6:3, 2:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Venus Williams awansuje do III rundy turnieju WTA w Cincinnati?