WTA New Haven: Magda Linette rozbiła 18-letnią Amerykankę w I rundzie eliminacji

Magda Linette pokonała 6:2, 6:1 Amerykankę Samanthę Martinelli w I rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Magda Linette PAP/EPA / MARK LYONS / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette (WTA 84) po raz trzeci bierze udział w eliminacjach do turnieju w New Haven. W dwóch poprzednich sezonach nie udało się jej awansować do głównej drabinki. Polka bez najmniejszych problemów poradziła sobie z 18-letnią Samanthą Martinelli. Dla Amerykanki był to pierwszy w karierze mecz w zawodach organizowanych przez WTA.

W trwającym 54 minuty spotkaniu Linette zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Polka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Jej łupem padło 56 z 89 rozegranych piłek.

W II rundzie trzystopniowych kwalifikacji Linette zmierzy się z Pauline Parmentier (WTA 98), która pokonała 6:2, 6:3 Niemkę Monę Barthel (WTA 53). Polka przegrała z Francuzką wszystkie trzy dotychczasowe spotkania.

Linette ostatnio nie miała dobrej passy na zawodowych kortach. Po osiągnięciu III rundy Rolanda Garrosa Polka wygrała łącznie jeden mecz w Nottingham, Birmingham, Wimbledonie, Stanford i w kwalifikacjach w Toronto. W Cincinnati przeszła eliminacje, ale w I rundzie turnieju głównego przegrała z Francoise Abandą. Parmentier w ostatnim czasie doszła do ćwierćfinału w Bukareszcie, a w Bastad urwała seta Karolinie Woźniackiej.