Cykl ITF: ósma z rzędu wygrana Magdaleny Fręch w Niemczech

Magdalena Fręch nie zwalnia tempa na niemieckiej mączce. W piątek wygrała ósmy z rzędu mecz i awansowała do półfinału turnieju ITF w Brunszwiku.
Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Tym razem Magdalena Fręch (WTA 241) pokonała rozstawioną z "siódemką" Melanie Stokke (WTA 305). Norweżka zaczęła pojedynek od prowadzenia 4:0, ale wystarczyło, że łodzianka przestała jej łatwo oddawać punkty i losy seta błyskawicznie się odwróciły.

Podobnie było w drugiej partii, w której Stokke trzymała się dzielnie do stanu 2:1. Potem inicjatywę przejęła Polka i łatwo wygrała pięć gemów z rzędu. Po 111 minutach oznaczona "czwórką" tenisistka zwyciężyła ostatecznie 7:5, 6:2.

Fręch wygrała ósmy z rzędu mecz na niemieckiej mączce. W poniedziałek otrzyma 50 punktów za triumf w Lipsku i znajdzie się w okolicy 215. pozycji. Po wielkoszlemowym US Open 2017 będzie mogła nawet zadebiutować w Top 200, bowiem w Brunszwiku zdobyła już 18 punktów.

W sobotnim pojedynku o finał przeciwniczką Fręch będzie Jaqueline Adina Cristian (WTA 337). Polka i Rumunka zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach.