US Open: Pablo Carreno pogromcą kwalifikantów. Pokonał Denisa Shapovalova i awansował do ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Pablo Carreno
PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Pablo Carreno
zdjęcie autora artykułu

Pablo Carreno jako pierwszy awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2017. W niedzielę Hiszpan w trzech setach pokonał kwalifikanta 18-letniego Denisa Shapovalova.

Mecze 1/8 finału turnieju singla mężczyzn US Open 2017 otworzył pojedynek najwyżej klasyfikowanego tenisisty, jaki pozostał w dolnej części drabinki, Pablo Carreno (ATP 19) z najniżej notowanym graczem w tej sekcji, Denisem Shapovalovem (ATP 69).

18-letni Shapovalov został najmłodszym tenisistą w najlepszej "16" US Open od 1989 roku, gdy do tej fazy nowojorskiej imprezy dotarł 17-letni wówczas Michael Chang. Z kolei ostatnim tak młodym tenisistą w IV rundzie jakiegokolwiek turnieju wielkoszlemowego był Marat Safin. W 1998 roku liczący wtedy 18 lat Rosjanin doszedł do 1/8 finału Rolanda Garrosa. Kanadyjczyk stał się także pierwszym od dziewięciu lat kwalifikantem, który doszedł do IV rundy US Open.

Ale, co ciekawe, choć Kanadyjczyk jest zdecydowanie mniej doświadczony od swojego niedzielnego rywala, był to już jego trzeci mecz na Arthur Ashe Stadium, podczas gdy Carreno rozegrał dopiero pierwsze w karierze singlowe spotkanie na największym tenisowym korcie świata.

Zgodnie z zapowiedziami, Shapovalov, debiutant w nowojorskim turnieju, postawił na agresywny tenis. Próbował grać ofensywnie, skracać wymiany i często atakował przy siatce. Carreno natomiast grał tak, jak do tego przyzwyczaił - regularnie z linii końcowej, starając się popełniać jak najmniej błędów.

ZOBACZ WIDEO Adam Nawałka: Dobrze, że gramy szybko. Nie ma czasu na rozmyślanie

Dla kanadyjskiego nastolatka był to mecz zmarnowanych szans. W pierwszej partii prowadził już 5:2 i miał trzy piłki setowe, lecz przegrał w tie breaku. Z kolei w drugiej ze stanu 2:5 wyrównał na 5:5, lecz znów okazał się słabszy w rozgrywce tie breakowej. W trzeciej odsłonie natomiast Shapovalov był o dwa punkty od sukcesy, ale ponownie przegrał tie breaka.

Pojedynek trwał dwie godziny i 54 minuty. W tym czasie Carreno zaserwował jednego asa, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, posłał 25 zagrań kończących i popełnił 29 niewymuszonych błędów. Shapovalovowi tymczasem zapisano osiem asów, 54 uderzenia wygrywające i 55 pomyłek własnych.

Wygrywając w niedzielę, Carreno stał się pierwszym tenisistą w erze zawodowego tenisa, który w premierowych czterech rundach turnieju wielkoszlemowego wyeliminował czterech kwalifikantów.

Dla Hiszpana to zarazem drugi w karierze awans do 1/4 finału imprezy Wielkiego Szlema (w tym roku zagrał w ćwierćfinale Rolanda Garrosa). O półfinał 26-latek z Gijon powalczy z lepszym z pary Lucas Pouille - Diego Schwartzman.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w singlu mężczyzn 20 mln dolarów niedziela, 3 września IV runda gry pojedynczej

:

Pablo Carreno (Hiszpania, 12) - Denis Shapovalov (Kanada, Q) 7:6(2), 7:6(4), 7:6(3)

Program i wyniki turnieju mężczyzn

Źródło artykułu:
Czy Pablo Carreno awansuje do półfinału?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
Allez
4.09.2017
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jaka szkoda, ze Denis musial sie przebijac przez kwalifikacje, to az trzy mecze wiecej, to na pewno zawazylo na walce o cwiercfinal... Dzis zagral 7.mecz i sie skonczylo... To jakis szyderczy g Czytaj całość
avatar
Allez
3.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
btw- panie autorze, taki artykul trzeba pochwalic. Tego sie trzymac  
avatar
Kamileki
3.09.2017
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Busta zdobył w całym meczu zaledwie 4 pkt więcej od rywala: 128 do 124. Co ciekawe Hiszpan miał gorszy bilans jeśli chodzi o zagrania kończące i błędy własne (- 4 przy -1 Shapovalova). Wydawał Czytaj całość
omi
3.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pablo mistrz mobilizowania sie na taje. A Denis może mieć troche żal że... no ok - pierwszy tb mógł sie dać zaskoczyć. W drugim już jakiś wniosek wyciągnąć dałoby sie. A w trzecim widać było że Czytaj całość