US Open: koniec turnieju dla Alicji Rosolskiej i Santiago Gonzaleza

Alicja Rosolska i Santiago Gonzalez przegrali w II rundzie miksta wielkoszlemowego US Open 2017. Polak i Meksykanin zakończyli tym samym występ w nowojorskim turnieju.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Pojedynek Alicji Rosolskiej i Santiago Gonzalezem z Hao-Ching Chan i Michaelem Venusem trwał 88 minut. W pierwszym secie nasza tenisistka i jej partner jako jedyni stracili serwis i przegrali w stosunku 3:6.

W drugiej odsłonie Tajwanka i Nowozelandczyk dwukrotnie prowadzili z przewagą przełamania. W 12. gemie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych przy własnym serwisie, a dwie kolejne zmarnowali w tie breaku, który ostatecznie przegrali.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Chan i Venus rozpoczęli decydujący super tie break od prowadzenia 4-0 i nie oddali już przewagi. Polsko-meksykański duet zmniejszył tylko stratę do dwóch punktów, jednak to rywale triumfowali w całym pojedynku 6:3, 6:7(8), 10-6.

Rosolska i Gonzalez zakończyli w niedzielę występ w tegorocznym US Open. Oprócz II rundy miksta warszawianka osiągnęła wspólnie z Japonką Nao Hibino II rundę debla. Z kolei Meksykanin szybko odpadł z rywalizacji w grze podwójnej, do której przystąpił u boku Donalda Younga.

Rozstawieni z "trójką" w Nowym Jorku Chan i Venus powalczą w poniedziałek o półfinał miksta z oznaczoną ósmym numerem parą Gabriela Dabrowski i Rohan Bopanna.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w mikście 500 tys. dolarów
niedziela, 3 września

II runda gry mieszanej:

Hao-Ching Chan (Tajwan, 3) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) 6:3, 6:7(8), 10-6

Czy Hao-Ching Chan i Michael Venus wygrają US Open 2017?