Challenger Szczecin: Jerzy Janowicz poznał rywala

W poniedziałek zakończyły się eliminacje do gry pojedynczej turnieju Pekao Szczecin Open. Dzięki temu rywali poznali m.in. Jerzy Janowicz czy triumfator sprzed roku, Alessandro Giannessi.

Dominika Pawlik
Jerzy Janowicz PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Poniedziałkowe mecze III rundy eliminacji gry pojedynczej nie przyniosły zbyt wielu emocji. Trzech z czterech przegranych miało pewny awans do turnieju głównego, bowiem z imprezy wycofali się Aleksiej Watutin, Arthur de Greef i Jan Satral.

Pewne zwycięstwa odnieśli Artem Smirnow, Robin Stanek i Guillermo Duran, a trzy sety na korcie spędził Maxime Tabatruong, ostatecznie pokonując swojego rodaka Constanta Lestienne.

Tym sposobem Duran trafił na Jerzego Janowicza, a ich spotkanie odbędzie się we wtorek, nie wcześniej niż o godz. 17:00. Smirnow zagra z Alessandro Giannessim, Stanek z Bernabe Zapatą Mirallesem, a Tabatruong z Julienem Cagniną.

Szczęśliwi przegrani z eliminacji również poznali swoich przeciwników. Alaksandr Bury zagra z Dustinem Brownem, Lestienne z Goncalo Oliveirą, natomiast Marek Jaloviec zmierzy się z Yannickiem Madenem.

O turniej główny walczyli również debliści. Marcin Gawron i Karol Drzewiecki rozegrali kolejne dobre spotkanie, pokonując w dwóch setach Lestienne i Jalovca. W I rundzie ich przeciwnikami będą Inigo Cervantes i Bernabe Zapata Miralles.

Pekao Szczecin Open, Szczecin (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 127 tys. euro
poniedziałek, 11 września

III runda eliminacji gry pojedynczej:

Artem Smirnow (Ukraina, 7) - Marek Jaloviec (Czechy, 1) 6:3, 6:2
Maxime Tabatruong (Francja, 5) - Constant Lestienne (Francja, 2) 7:6(6), 4:6, 6:4
Robin Stanek (Czechy, 8) - Ivan Endara (Hiszpania, 3) 6:4, 6:2
Guillermo Duran (Argentyna) - Aleksander Bury (Białoruś) 6:1, 6:3

II runda eliminacji gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Marcin Gawron (Polska) - Marek Jaloviec (Czechy, 1) / Constant Lestienne (Francja, 1) 6:2, 6:4

Czy Jerzy Janowicz awansuje do II rundy?