WTA Tokio: Karolina Pliskova znów bezlitosna, Magda Linette poza turniejem

Magda Linette odpadła w II rundzie turnieju rangi WTA Premier na kortach twardych w Tokio. Polka przegrała z Karoliną Pliskovą w dwóch setach.

Kacper Kowalczyk
Magda Linette PAP/EPA / JUSTIN LANE / Magda Linette

Dzień po największym zwycięstwie w karierze i wyeliminowaniu 21. singlistki rankingu WTA Darii Gawriłowej, Magdzie Linette przyszło mierzyć się z niedawną liderką tego zestawienia, Karoliną Pliskovą. To ich drugie spotkanie na przestrzeni miesiąca, poprzednio stanęły przeciw sobie na Arthur Ashe Stadium, w ramach meczu I rundy US Open, kiedy to Czeszka wygrała pewnie 6:2, 6:1.

Tym razem, ich pojedynek potoczył się wręcz identycznie. Już przy pierwszej okazji Pliskova przełamała serwis poznanianki i zaczęła budować wyraźną przewagę. Kiedy rywalka nie dawała jej żadnych szans na odrobienie strat, Polce pozostawało tylko utrzymywać swoje podanie. Powiodło się jej to dwukrotnie, jednak przy stanie 2:5 Czeszka wykorzystała drugą piłkę setową i po 32 minutach walki zakończyła pierwszą odsłonę meczu.

W drugiej partii Linette równie szybko straciła kontakt z rozpędzoną Pliskovą i ponownie dała się przełamać już na samym początku. Udało jej się ugrać honorowego gema, jednak na tym się skończyło. Czwarta rakieta świata pewnie i bez skrupułów wykorzystała czwartego nadarzającego się breakpointa i powiększyła prowadzenie, a po chwili zakończyła pojedynek identycznym rezultatem co ich dwa poprzednie spotkania, wygrywając 6:2, 6:1.

O awans do półfinału Pliskovą czeka spotkanie z rozstawioną z "siódemką" Andżeliką Kerber lub Darią Kasatkiną. Kolejnym turniejem Polki będzie Wuhan Open, gdzie o miejsce w głównej drabince będzie musiała powalczyć w eliminacjach.