WTA Seul: Jelena Ostapenko powalczy o finał, porażka Sorany Cirstei

Łotyszka Jelena Ostapenko pokonała 6:3, 6:1 Paragwajkę Veronikę Cepede Royg i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach twardych w Seulu.

Jelena Ostapenko PAP/EPA / ANDREW GOMBERT / Jelena Ostapenko

Na przełomie maja i czerwca Jelena Ostapenko (WTA 10) triumfowała w Rolandzie Garrosie. W pięciu kolejnych turniejach (Eastbourne, Wimbledon, Toronto, Cincinnati, US Open) Łotyszka nie była w stanie osiągnąć półfinału. Przełamała się w Seulu, gdzie w ćwierćfinale oddała cztery gemy Veronice Cepede Royg (WTA 77).

W trwającym 72 minuty spotkaniu Ostapenko zdobyła 20 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Łotyszka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką mistrzyni Rolanda Garrosa będzie Luksika Kumkhum  (WTA 155), która pokonała 6:3, 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 52). Początek należał do Rumunki, która prowadziła 3:0. Od tego momentu przegrała 12 z 13 kolejnych gemów. Reprezentantka Tajlandii obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Kumkhum awansowała do drugiego półfinału w głównym cyklu (Osaka 2014).

Beatriz Haddad Maia (WTA 71) wróciła z 1:3 w II secie i wygrała 6:4, 6:4 z Sarą Sorribes (WTA 93). W ciągu 93 minut Hiszpanka popełniła sześć podwójnych błędów, a Brazylijka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Tenisistka z Rio de Janeiro osiągnęła pierwszy w karierze singlowy półfinał w głównym cyklu.

O finał Brazylijka zagra z Richel Hogenkamp (WTA 119), która pokonała 6:3, 6:4 Priscillę Hon (WTA 308). Holenderka zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała cztery z siedmiu break pointów. W II secie wróciła z 1:3 i awansowała do pierwszego w karierze półfinału w głównym cyklu.

KEB Hana Bank - Incheon Airport Korea Open, Seul (Korea Południowa)