WTA Wuhan: Dominika Cibulkova pokonana, mistrzynie Rolanda Garrosa zmierzą się o półfinał

Słowaczka Dominika Cibulkova przegrała 3:6, 5:7 z Francuzką Caroline Garcią w III rundzie turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhan.

Dominika Cibulkova PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Dominika Cibulkova

Dominika Cibulkova (WTA 9) w Wuhan nie obroni punktów za ubiegłoroczny finał. W III rundzie Słowaczka uległa 3:6, 5:7 Caroline Garcii (WTA 20). W II secie tenisistka z Bratysławy prowadziła 2:0, a później musiała odrabiać straty. Z 3:5 wyrównała na 5:5 i miała break pointa na 6:5, ale nie udało się jej uzyskać przełamania. Przegrała dwa gemy i po godzinie i 55 minutach pożegnała się z turniejem.

Garcia zaserwowała 10 asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W ubiegłym roku w Madrycie ze zwycięstwa cieszyła się Cibulkova. Francuzka po raz drugi zagra w ćwierćfinale Wuhan Open (2014). Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Jekaterina Makarowa.

Jelena Ostapenko (WTA 10) pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Monikę Puig (WTA 77), mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro. W ciągu godziny i 55 minut Łotyszka popełniła 10 podwójnych błędów i zaserwowała 11 asów. Wykorzystała pięć z 13 break pointów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W ćwierćfinale dojdzie do starcia mistrzyń dwóch ostatnich edycji Rolanda Garrosa. Ostapenko zmierzy się z Garbine Muguruzą. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistek. Hiszpanka dwa razy pokonała Łotyszkę w Rzymie (2016, 2017).

Alize Cornet (WTA 42) poszła za ciosem. Po wyeliminowaniu Swietłany Kuzniecowej Francuzka pokonała 3:6, 6:4, 6:2 Varvarę Lepchenko (WTA 76). W trwającym dwie godziny i 31 minut spotkaniu było 10 przełamań, z czego sześć dla tenisistki z Nicei. Cornet awansowała do drugiego ćwierćfinału w Wuhan (2014).

Kolejną rywalką Francuzki będzie Maria Sakkari (WTA 80), która wygrała 7:6(6), 7:5 z Jeleną Wiesniną (WTA 21). Rosjanka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w I i 4:1 w II secie. W II partii Greczynka od 3:5 zdobyła cztery gemy odpierając po drodze piłkę setową. 22-latka z Aten awansowała do największego ćwierćfinału w karierze.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)