ATP Chengdu: pierwszy od dwóch lat półfinał Denisa Istomina, Yuichi Sugita broni honoru rozstawionych

Denis Istomin w trzech setach pokonał Jareda Donaldsona w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Chengdu. Oznaczony numerem piątym Yuichi Sugita jest jedynym rozstawionym tenisistą w półfinałach.

Marcin Motyka
Denis Istomin PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Denis Istomin

W styczniu Denis Istomin zaszokował sportowy świat, w Australian Open ogrywając Novaka Djokovicia. Jednak od czasu tego sukcesu głównie rozczarowywał. W obecnym tygodniu Uzbek znów przypomniał o sobie. W piątek pokonał 2:6, 7:5, 7:6(5) Jareda Donaldsona i awansował do 1/2 finału turnieju ATP w Chengdu.

W ciągu dwóch godzin i 30 minut gry Istomin zaserwował 12 asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał jednego z siedmiu break pointów i wygrał, choć łącznie zdobył o dwa punkty mniej od rywala (115, przy 117 Donaldsona).

Dla Uzbeka to pierwszy półfinał w głównym cyklu w obecnym sezonie. Po raz ostatni w najlepszej "czwórce" imprezy rangi ATP World Tour znalazł się w czerwcu 2015 roku, gdy zwyciężył w Nottingham. - To był dobry mecz i jestem zadowolony ze zwycięstwa, zwłaszcza że początkowo on grał świetnie i wszystkie jego uderzenia dobrze funkcjonowały. W pierwszym secie grałem źle, ale od drugiego odnalazłem swój właściwy tenis i byłem agresywny - skomentował 31-latek z Taszkientu.

O finał Istomin powalczy z Yuichim Sugitą. Japończyk w piątek w 63 minuty uporał się z Dusanem Lajoviciem. - Chciałbym awansować do finału. Na tym się koncentruję, ale chcę jednocześnie cieszyć się grą - powiedział oznaczony "piątką" Sugita, jedyny rozstawiony tenisista, który dotarł do 1/2 finału Chengdu Open 2017.

Guido Pella poszedł za ciosem po największym zwycięstwie w karierze. Argentyńczyk, który w czwartek wyeliminował najwyżej rozstawionego Dominika Thiema, w 1/4 finału wygrał 6:3, 7:6(3) z kwalifikantem Taylorem Fritzem.

W półfinale Pella zmierzy się z lepszym z pary Yen-Hsun Lu - Marcos Baghdatis. Ten pojedynek został przerwany z powodu opadów deszczu przy prowadzeniu Cypryjczyka 6:3, 5:2. Tenisiści wrócą do gry w sobotę o godz. 7:00 czasu polskiego.