WTA Pekin: zmienne szczęście byłych liderek rankingu, Karolina Woźniacka w III rundzie

Dunka Karolina Woźniacka pokonała 6:2, 6:2 Rosjankę Anastazję Pawluczenkową i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Odpadła Niemka Andżelika Kerber.

Karolina Woźniacka PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Karolina Woźniacka

W I rundzie China Open Karolina Woźniacka (WTA 6) straciła seta z Chinką Qiang Wang. W poniedziałek była liderka rankingu pokonała 6:2, 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 21). Wynik mógł być dla Rosjanki korzystniejszy, ale zmarnowała osiem break pointów. Dunka wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Woźniacka posłała 17 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach. Pawluczenkowej naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Dunka, mistrzyni China Open z 2010 roku, podwyższyła na 7-1 bilans meczów z Rosjanka. W ubiegłym miesiącu zmierzyły się w finale w Tokio i tenisistka z Moskwy przegrała 0:6, 5:7.

Andżelika Kerber (WTA 12) uległa 4:6, 4:6 Alize Cornet (WTA 37. W I secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W trwającym 91 minut spotkaniu była liderka rankingu zdobyła tylko osiem z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Francuzka zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji.

W I rundzie Varvara Lepchenko (WTA 67) pokonała 5:7, 6:4, 6:2 Łesię Curenko (WTA 51). W trwającym dwie godziny i 39 minut spotkaniu Amerykanka sześć razy straciła serwis, a sama wykorzystała osiem z 16 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova. Na zwyciężczynię tego meczu w III rundzie czeka Woźniacka.