ATP Pekin: Alexander Zverev wygrał nocny mecz z Kyle'em Edmundem, Karen Chaczanow kolejnym rywalem Rafaela Nadala

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Kyle'a Edmunda w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. Do 1/8 finału awansowali też Tomas Berdych i Karen Chaczanow, który o ćwierćfinał zagra z Rafaelem Nadalem.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Alexander Zverev

To był mecz dwóch czołowych zawodników z tzw. grupy tenisistów "przyszłego pokolenia". W I rundzie turnieju ATP w Pekinie naprzeciw siebie stanęli 20-letni Alexander Zverev i 22-letni Kyle Edmund. Faworytem był wyżej notowany Niemiec. I nie zawiódł. Udowodnił, że choć jest od Brytyjczyka młodszy, to jednak ma większe umiejętności. Zwyciężył 6:3, 7:6(3), w dziesiątym gemie drugiej partii broniąc setbola.

Pojedynek zakończył 17 minut po północy lokalnego czasu, a trwał półtorej godziny. Zverev zapisał na swoim koncie siedem asów, trzy przełamania, 27 zagrań kończących i 30 niewymuszonych błędów. W 1/8 finału rozstawiony z numerem drugim Niemiec zmierzy się z Fabio Fogninim, którego ograł w tym roku na mączce w Rzymie.

Z kolei kolejnym rywalem najwyżej rozstawionego w China Open 2017 Rafaela Nadala został Karen Chaczanow. 21-letni Rosjanin pokonał 6:4, 6:2 ostatniego w turnieju reprezentanta gospodarzy, Di Wu, serwując trzy asy i wykorzystując cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Mimo seta przegranego 0:6, do II rundy awansował Tomas Berdych. Oznaczony "siódemką" Czech wygrał 6:3, 0:6, 6:2 z 20-letnim Jaredem Donaldsonem i o ćwierćfinał powalczy z innym młodym-zdolnym, Andriejem Rublowem. 19-letni Rosjanin we wtorek po walce na pełnym dystansie okazał się lepszy od Jacka Socka.