Ivo Karlović obronił trzy meczbole w Antwerpii. Gładka porażka Borny Coricia w Moskwie

Ivo Karlović obronił meczbole i po tie breaku trzeciego seta pokonał Guido Pellę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Antwerpii. Z zawodami w Moskwie po pierwszym meczu pożegnał się Borna Corić.

Marcin Motyka
Ivo Karlović PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Ivo Karlović

Mimo 38 lat i ośmiu miesięcy, Ivo Karlović nie ma zamiaru kończyć kariery. Chorwat wciąż jest w stanie toczyć wyrównane boje z młodszymi i sprawniejszymi rywalami. W poniedziałek po raz kolejny to udowodnił. W pojedynku I rundy turnieju ATP w Antwerpii po dwóch godzinach i 11 minutach zaciętej batalii pokonał 3:6, 7:5, 7:6(10) Guido Pellę, w tie breaku decydującego seta broniąc trzech piłek meczowych.

Dla Karlovicia (w poniedziałek 15 asów, jedno przełamanie i 78 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu) to pierwsze zwycięstwo po serii czterech przegranych z rzędu. Z ostatniej wygranej cieszył się 15 sierpnia, gdy w Cincinnati ograł Jo-Wilfrieda Tsongę.

Tie breakiem decydującego seta zakończył się również mecz Rubena Bemelmansa z Peterem Gojowczykiem. Belg zwyciężył 4:6, 7:6(5), 7:6(2), ale po ostatniej piłce nie cieszył się z sukcesu, lecz martwił się stanem zdrowia rywala, który upadł na kort po tym, jak złapał go kurcz. W II rundzie Bemelmans zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem, turniejową "trójką".

Nikołoz Basilaszwili po przegranym pierwszym secie poddał mecz z Julienem Benneteau. Do II rundy awansował również Serhij Stachowski. Ukrainiec pokonał 7:6(4), 6:4 Jareda Donaldsona.

W poniedziałek rozegrano także decydujące pojedynki z kwalifikacjach. Awans do głównej drabinki wywalczyli Stefano Travaglia, Aldin Setkić, Kenny de Schepper i Stefanos Tsitsipas.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 589,1 tys. euro
poniedziałek, 16 października

I runda gry pojedynczej:

Ivo Karlović (Chorwacja) - Guido Pella (Argentyna) 3:6, 7:5, 7:6(10)
Serhij Stachowski (Ukraina) - Jared Donaldson (USA) 7:6(4), 6:4
Ruben Bemelmans (Belgia) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 4:6, 7:6(5), 7:6(2)
Julien Benneteau (Francja) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:4 i krecz

wolne losy: David Goffin (Belgia, 1); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 2/WC); Nick Kyrgios (Australia, 3/WC); Diego Schwartzman (Argentyna, 4)

Na następnej stronie przeczytasz o poniedziałkowych rozstrzygnięciach w turnieju w Moskwie, gdzie w głównych rolach próbowali występować 20-latkowie.

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Antwerpii?