ITF Hvar: drugi w sezonie tytuł Kosińskiej

Karolina Kosińska (WTA 449) wygrała w niedzielę satelicki turniej ITF w chorwackim Hvarze (pula nagród 10 tys. dol.). Mistrzyni Polski pokonała w finale 6:4, 6:3 reprezentantkę gospodarzy Terezę Mrdezę (WTA 554).

Krzysztof Straszak

22-letnia warszawianka zdobyła drugi tytuł w sezonie. W połowie marca wygrała podobnej rangi imprezę w rzymskim Real.

W pierwszej rundzie, półfinale i finale Polka pokonała zawodniczki z kwalifikacji. W drugiej rundzie poradziła sobie z rozstawioną z nr. 4 Tajlandką Noppawan Lertcheewakarn (WTA 319). Mrdeza była z kolei jedyną... pełnoletnią rywalką Kosińskiej, która w całym turnieju straciła jednego seta.

Druga Polka startująca w Hvarze, Julia Jagodzińska, odpadła w eliminacjach gry pojedynczej, a w deblu wspólnie ze swoją amerykańską partnerką nie dała rady rozstawionej z dwójką parze Kosińska / Valentina Sulpizio. Te nie awansowały do finału.