Cykl ITF: Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków nie wygrali turnieju w Jabloncu

Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków awansowali w sobotę do finału, ale ostatecznie nie wygrali halowych zawodów ITF na kortach dywanowych w czeskim Jabloncu nad Nysą.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk
Najwyżej rozstawieni w turnieju Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków pokonali w półfinale oznaczoną czwartym numerem parę Marek Gengel i Tomas Papik 6:4, 5:7, 10-3. Czesi doprowadzili do super tie breaka, w którym jednak zdobyli już tylko trzy punkty.

Po regulaminowej przerwie Biało-Czerwoni przystąpili do walki o tytuł. Ich przeciwnikami byli nierozstawieni Holender Niels Lootsma i Czech David Poljak. W partii otwarcia górą byli Polacy, ale rywale odpowiedzieli w drugim secie i poszli za ciosem w decydującej części spotkania.

Kowalczyk i Walków przegrali ostatecznie po 66 minutach 6:2, 4:6, 6-10. Obaj starali się o drugie deblowe trofeum rangi ITF Futures w 2017 roku. Teraz nasi tenisiści przeniosą się do Opawy, gdzie odbędzie się halowy turniej na nawierzchni twardej.

sobota, 28 października
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

MĘŻCZYŹNI

Jablonec nad Nysą (Czechy), 15 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

finał gry podwójnej:

Niels Lootsma (Holandia) / David Poljak (Czechy) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) / Szymon Walków (Polska, 1) 2:6, 6:4, 10-6

półfinał gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) / Szymon Walków (Polska, 1) - Marek Gengel (Czechy, 4) / Tomas Papik (Czechy, 4) 6:4, 5:7, 10-3

Czy Mateusz Kowalczyk wygra jeszcze w 2017 roku turniej?