Puchar Davisa: Polacy poznali rywali. Niełatwa droga na zaplecze elity

Polska będzie w przyszłym roku rywalizować w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Biało-Czerwonych czeka niełatwa droga na zaplecze światowej elity.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Radosław Szymanik (z lewej), kapitan reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Radosław Szymanik (z lewej), kapitan reprezentacji Polski
Losowanie rozgrywek w Grupie II Strefy Euroafrykańskiej odbyło się dopiero we wtorek, ponieważ w weekend był jeszcze rozgrywany mecz Izrael - Rumunia. Gospodarze wygrali i pozostali na zapleczu elity. Goście podzielili los naszych reprezentantów, którzy po porażkach z Bośniakami i Słowakami spadli do tenisowej trzeciej ligi.

Droga powrotna do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej nie będzie łatwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 3-4 lutego 2018 roku, a przeciwnikami Polaków będą Słoweńcy. Ponieważ w sezonie 2013 Biało-Czerwoni grali z nimi we Wrocławiu, tym razem przyjdzie im wystąpić na wyjeździe.

Polacy zmierzą się ze Słoweńcami po raz czwarty. W 2000 roku przegrali w Szczecinie 2:3, ale cztery lata później byli lepsi w takim stosunku w położonym nad Adriatykiem Portorozu. Taki sam wynik na korzyść naszej drużyny padł w sezonie 2013 we Wrocławiu. Gospodarz ma prawo do wyboru miejsca rozegrania spotkania oraz nawierzchni. Nie wiadomo jeszcze, gdzie Słoweńcy podejmą Polaków. Oficjalne składy zostaną ogłoszone najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem meczu.

Jeśli Polska pokona Słowenię, to w II rundzie zmierzy się w dniach 7-8 kwietnia z Zimbabwe lub Turcją. Jeśli natomiast przegra, to zagra o utrzymanie z pokonanym z meczu Zimbabwe - Turcja. Ewentualne drugie zwycięstwo otworzy naszym tenisistom szansę walki o Grupę I Strefy Euroafrykańskiej. Na ich drodze stanęliby wówczas w dniach 15-16 września Rumuni, Luksemburczycy, Marokańczycy lub Gruzini.

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Tenisowa zdecydowała się w ramach testów skrócić mecze w rozgrywkach kontynentalnych (Grupa I i Grupa II) do dwóch dni, a poszczególne gry do dwóch wygranych setów. W sezonie 2018 ITF pozwoli również kapitanom powoływać po pięciu graczy. Testowane nowinki nie będą dotyczyły spotkań Grupy Światowej.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Polska pokona Słowenię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×