WTA Zhuhai: porażka mistrzyni US Open, Kristina Mladenović bez przełamania fatalnej serii

Amerykanka Sloane Stephens przegrała 5:7, 3:6 z Łotyszką Anastasiją Sevastovą w turnieju WTA Elite Trophy rozgrywanym w Zhuhai. Francuzka Kristina Mladenović nie przełamała fatalnej serii.

Sloane Stephens PAP/EPA / DANIEL MURPHY / Sloane Stephens
Mistrzyni tegorocznego US Open Sloane Stephens (WTA 15) turniej w Zhuhai rozpoczęła od porażki 5:7, 3:6 z Anastasiją Sevastovą (WTA 13). W I secie Amerykanka z 1:3 wyszła na 4:3, ale straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W II partii dwa razy oddała podanie. W ciągu 88 minut Łotyszka zdobyła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym serwisie i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Stephens miała wymarzone lato na zawodowych kortach. Na początku sierpnia wracająca po zdrowotnych problemach Amerykanka była klasyfikowana na 934. miejscu w rankingu. Półfinały w Toronto i Cincinnati oraz triumf w US Open pozwoliły jej z przytupem wrócić do czołowej "20". Później jednak przegrała trzy mecze z rzędu. Nie powiodło się jej w Wuhanie i Pekinie, a turniej w Zhuhai źle rozpoczęła. W WTA Elite Trophy jest jednak podział na grupy i Stephens będzie miała szansę poprawić się. W piątek zmierzy się z Barborą Strycovą. Również Sevastova w US Open zanotowała najlepsze wielkoszlemowe rezultaty (ćwierćfinał w 2016 i 2017).

Kristina Mladenović (WTA 10) przegrała 11. mecz z rzędu. Tym razem ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2017 uległa 5:7, 6:1, 6:7(5) Magdalenie Rybarikovej (WTA 22), półfinalistce Wimbledonu 2017. W III secie Francuzka ruszyła w pogoń i po obronie czterech piłek meczowych doprowadziła do tie breaka. W nim odparła kolejne dwa meczbole, ale siódmego Słowaczka wykorzystała. Spotkanie trwało dwie godziny i 48 minut.

Ashleigh Barty (WTA 20) pokonała 6:4, 6:1 Anastazję Pawluczenkową (WTA 14). Australijka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała Rosjankę.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)

Grupa Azaliowa:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 10) - Kristina Mladenović (Francja, 1) 7:5, 1:6, 7:6(5)

Czy Sloane Stephens awansuje do półfinału turnieju w Zhuhai?