Challenger Mouilleron-le-Captif: Tomasz Bednarek w ćwierćfinale debla

Tomasz Bednarek i David Pel awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskim Mouilleron-le-Captif.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Przeciwnikami Polaka i Holendra byli Aleksander Bublik i Wołodymir Użyłowski. Kazachsko-ukraiński debel wygrał partię otwarcia po tie breaku, ale w drugim secie dał się przełamać aż trzykrotnie. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął zatem super tie break, w którym nasz reprezentant i jego partner wygrali 10-6.

Tomasz Bednarek i David Pel zwyciężyli ostatecznie po 87 minutach Bublika i Użyłowskiego 6:7(5), 6:2, 10-6. Dla zdolnego reprezentanta Kazachstanu był to ostatni mecz sezonu. W piątkowym ćwierćfinale Polak i Holender spotkają się z rozstawioną z trzecim numerem belgijską parą Sander Gille i Joran Vliegen.

Bednarek zgłosił się także do turnieju singla, lecz już w I rundzie eliminacji pokonał go 6:4, 6:0 Francuz Maxime Janvier. Jego los podzielił również Andriej Kapaś, zwyciężony 6:4, 7:6(5) przez innego reprezentanta Trójkolorowych, Fabiena Reboula.

Internationaux de Tennis de Vendée, Mouilleron-le-Captif (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
środa, 8 listopada

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) - Aleksander Bublik (Kazachstan) / Wołodymir Użyłowski (Ukraina) 6:7(5), 6:2, 10-6

Czy Tomasz Bednarek i David Pel awansują do półfinału?