WTA Shenzhen: efektowne otwarcie Kateriny Siniakovej, awans Alison Riske

Czeszka Katerina Siniakova w efektownym stylu rozpoczęła walkę o obronę tytułu w turnieju WTA w Shenzhen. Czeszka rozbiła Tunezyjkę Ons Jabeur.

Katerina Siniakova Materiały prasowe / Radek Rogowski / Na zdjęciu: Katerina Siniakova
Katerina Siniakova (WTA 47) znakomicie rozpoczęła sezon. W Shenzhen broniąca tytułu Czeszka w 57 minut rozbiła 6:1, 6:1 Ons Jabeur (WTA 89). Tenisistka z Hradec Kralove wykorzystała siedem z 10 break pointów i zdobyła 53 z 80 rozegranych punktów. W II rundzie Siniakova zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini (WTA 171) lub Chinką Yafan Wang (WTA 175).

Aryna Sabalenka (WTA 73) wygrała 6:4, 6:4 z Moniką Niculescu (WTA 79). W trwającym 92 minuty meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Białorusinki. Tenisistka z Mińska w minionym sezonie osiągnęła finał w Tiencinie (przegrała w nim z Marią Szarapową) oraz była jedną z bohaterek swojej drużyny w Pucharze Federacji. Białoruś dopiero w meczu o tytuł przegrała z reprezentacją USA. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Greczynka Maria Sakkari (WTA 51) lub reprezentantka Czarnogóry Danka Kovinić (WTA 123).

Do II rundy awansowała również Alison Riske (WTA 70), finalistka imprezy z 2016 i 2017 roku. Amerykanka wróciła ze stanu 1:4 i pokonała 7:5, 6:0 Qiang Wang (WTA 45). Obie tenisistki miały po siedem break pointów. Riske wykorzystała sześć, a sama straciła podanie tylko dwa razy. Kolejną jej przeciwniczką będzie Rosjanka Maria Szarapowa (WTA 59) lub Rumunka Mihaela Buzarnescu (WTA 55).

Irina-Camelia Begu (WTA 43) oddała trzy gemy Chince Fangzhou Liu (WTA 48). Rumunka odparła dziewięć z 10 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie wszystkie sześć okazji. O ćwierćfinał tenisistka z Bukaresztu zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (WTA 96) lub Szwajcarką Stefanie Vögele (WTA 144).

Ying-Ying Duan (WTA 91) pokonała 6:2, 7:5 Jewgieniję Rodinę (WTA 111). W II secie reprezentantka gospodarzy od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu. W II rundzie Chinka zagra z liderką rankingu Simoną Halep lub Amerykanką Nicole Gibbs (WTA 110).