Puchar Hopmana: zwycięstwo Alexandra Zvereva i Andżeliki Kerber. Niemcy lepsi od Belgów

Niemcy Alexander Zverev i Andżelika Kerber pokonali Belgów Davida Goffina i Elise Mertens w Pucharze Hopmana rozgrywanym w Perth.

Alexander Zverev Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Pierwszego dnia 2018 roku rywalizację w Pucharze Hopmana rozpoczęły reprezentacje Niemiec i Belgii. Alexander Zverev i Andżelika Kerber pokonali 2-1 Davida Goffina i Elise Mertens.

W pierwszej grze zmierzyły się panie. Kerber zwyciężyła 7:6(6), 7:6(1) Mertens. W I secie Niemka wróciła z 0:2 oraz z 2-4 w tie breaku. Obroniła też piłkę setową w 12. gemie. W II partii Belgijka podniosła się z 1:4, a przy 5:6 odparła meczbola. Na więcej Kerber jej nie pozwoliła.

Goffin pokonał 6:3, 6:3 Zvereva. W I secie Belg dwa razy przełamał rywala, a w szóstym gemie obronił trzy break pointy. Początek II partii należał do Niemca, który jednak nie wykorzystał okazji na 3:0. Goffin z 0:2 wyszedł na 5:2. W ósmym gemie zmarnował dwie piłki meczowe, ale w dziewiątym zakończył spotkanie.

W mikście, rozegranym w formule Fast4 Tennis, Niemcy zwyciężyli 4:2, 4:3(2). W I secie uzyskali jedyne przełamanie na 1:0. W II partii obie pary po razie straciły podanie, a w tie breaku Zverev i Kerber zapewnili sobie pierwszą wygraną w Pucharze Hopmana.

3 stycznia Niemcy zmierzą się z Kanadyjczykami Vaskiem Pospisilem i Eugenie Bouchard, a rywalami Belgów będą Australijczycy Thanasi Kokkinakis i Daria Gawriłowa.

Niemcy - Belgia 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
poniedziałek, 1 stycznia

Gra 1.
: Andżelika Kerber - Elise Mertens 7:6(6), 7:6(1)
Gra 2.: Alexander Zverev - David Goffin 3:6, 3:6
Gra 3.: Andżelika Kerber / Alexander Zverev - Elise Mertens / David Goffin 4:2, 4:3(2)

Czy Niemcy awansują do finału Pucharu Hopmana?