ATP Auckland: Juan Martin del Potro pokonał Davida Ferrera w półfinale. Trzy tie breaki Roberto Bautisty

Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Davida Ferrera w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Auckland. W finale Argentyńczyk zagra z Roberto Bautistą, który po trzech tie breakach wygrał z Robinem Haase.

Marcin Motyka
Juan Martin del Potro Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro przyjechał do Nowej Zelandii, aby - jak sam powiedział - "sprawdzić swój tenis przed Australian Open". A trudno o lepszy test niż mecz z niesamowicie walecznym i nieustępliwym Davidem Ferrerem. Do konfrontacji pomiędzy tymi dwoma tenisistami doszło w półfinale turnieju ATP w Auckland. Argentyńczyk zdał ten sprawdzian. Zademonstrował świetną formę i wygrał 6:4, 6:4 w 105 minut.

- W pierwszym secie różnicę zrobiło kilka punktów. Miałem szczęście, że zdołałem go dwukrotnie przełamać. Na początku drugiej partii, kiedy broniłem break pointów, pokazałem dobry tenis. Musiałem podejmować ryzyko, bo David jest wojownikiem. Czuję się trochę zmęczony, ale na mecz finałowy dojdę do pełnej sprawności - powiedział Delpo, który ograł Ferrera po raz piąty w 11. pojedynku.

Wygrywając, tenisista z Tandil awansował do 31. finału w karierze, w którym będzie mógł zdobyć 21. tytuł. O mistrzostwo turnieju ASB Classic zagra po raz drugi. W 2009 roku w finale tej imprezy pokonał Sama Querreya.

Drugi piątkowy półfinał był o wiele bardziej wyrównany i dramatyczny. Roberto Bautista po dwóch godzinach i 52 minutach zaciętej rywalizacji pokonał 6:7(7), 7:6(3), 7:6(5) Robina Haase, kończąc spotkanie fantastycznym lobem. - Kiedy zobaczyłem, że piłka trafiła w kort, oszalałem - mówił tuż po pojedynku Hiszpan. - Jestem niesamowicie szczęśliwy, że wygrałem. Ten mecz to była niewiarygodna batalia.

Dla Bautisty to 13. w karierze finał w głównym cyklu. Ma na koncie sześć tytułów. Jeden wywalczył właśnie w Auckland, w 2016 roku, pokonując w decydującym pojedynku Jacka Socka.

Sobotni finał (początek o godz. 2:30 czasu polskiego) będzie piątym starciem pomiędzy del Potro a Bautistą. Bilans jest korzystniejszy dla Argentyńczyka i wynosi 3-1.