Australian Open: Eugenie Bouchard nie stawiła oporu Simonie Halep. Naomi Osaka lepsza od Jeleny Wiesniny

Simona Halep oddała cztery gemy Kanadyjce Eugenie Bouchard w II rundzie Australian Open. Dalej awansowała Japonka Naomi Osaka, która wyeliminowała Rosjankę Jelenę Wiesninę.
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Simona Halep

Mundial 2018: newsy, wideo, zdjęcia, ciekawostki, quizy i wiele więcej. Sprawdź nasz serwis na MŚ w Rosji!

W I rundzie Australian Open Simona Halep męczyła się z 17-letnią Destanee Aiavą. Rumunka wróciła ze stanu 2:5, 15-40 w I secie. W czwartek liderka rankingu bez najmniejszych problemów poradziła sobie z Eugenie Bouchard (WTA 112), zwyciężając Kanadyjkę 6:2, 6:2.

W trwającym 65 minut spotkaniu Halep trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. Rumunka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Bouchard. Kanadyjka jedyny raz lepsza była w półfinale Wimbledonu 2014. Kolejną rywalką Halep będzie Lauren Davis (WTA 76), którą pięć lat temu w Indian Wells rozbiła 6:2, 6:0.

W 2014 roku Bouchard w trzech z czterech wielkoszlemowych turniejów doszła do półfinału, w tym do finału Wimbledonu. Zdobyła też tytuł w Norymberdze, jedyny do tej pory. Znalazła się na najwyższym w karierze piątym miejscu w rankingu i zadebiutowała w Mistrzostwach WTA. Od 2015 roku na 13 wielkoszlemowych startów tylko raz osiągnęła ćwierćfinał (Australian Open 2015).

Naomi Osaka (WTA 72) pokonała 7:6(4), 6:2 Jelenę Wiesninę (WTA 19), mistrzynię turnieju w Indian Wells z 2017 roku. W I secie Rosjanka z 2:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 2-0. Od 4-3 straciła cztery punkty, a w II partii nie miała nic do powiedzenia.

W ciągu 95 minut Osaka zaserwowała osiem asów i zdobyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Japonka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama trzy razy przełamała rywalkę. Naliczono jej 27 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Wiesnina miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

W III rundzie Osaka zmierzy się z Ashleigh Barty (WTA 17), która zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:1 Camilę Giorgi (WTA 71). W I secie Australijka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W II partii wynik goniła Włoszka (z 1:3 na 3:3), ale końcówka należała do reprezentantki gospodarzy. W decydującej odsłonie Barty zaserwowała siedem asów (w całym meczu miała ich 12) i straciła tylko 14 punktów.

W ciągu dwóch godzin i dwóch minut Australijka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Zanotowano jej 26 kończących uderzeń przy 19 niewymuszonych błędach. Giorgi miała 27 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek. Barty podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Włoszką.