Australian Open: Dominic Thiem po raz siódmy lepszy od Adriana Mannarino. Życiowy sukces Tennysa Sandgrena

Dominic Thiem w trzech setach pokonał Adriana Mannarino w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych Australian Open 2018. Po raz pierwszy w karierze w 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego wystąpi Tennys Sandgren.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Po dwóch dniach piekielnych upałów, kiedy temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza, pogoda zlitowała się nad uczestnikami Australian Open. W sobotę słupek rtęci w mieście oscylował w granicach 25 stopni. To dla tenisistów wręcz idealne warunki do gry.

Ale nawet w takiej aurze Adrian Mannarino nie był w stanie zagrozić Dominikowi Thiemowi. Każdy tenisista ma rywala, z którym nie cierpi grać. Dla Francuza kimś takim z jest z pewnością Austriak. W sobotę, w III rundzie Australian Open 2018, Mannarino zmierzył się z Thiemem po raz siódmy i siódmy raz przegrał. Tym razem 4:6, 2:6, 5:7. Łączny bilans konfrontacji pomiędzy tymi zawodnikami wynosi 7-0 dla Austriaka, w tym 16-2 w setach.

Mecz trwał dwie godziny i osiem minut. Thiem zaserwował dziewięć asów, posłał 42 zagrania kończące, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z 12 break pointów i zdobył 103 punkty, o 27 więcej od rywala. Mannarino natomiast zapisano trzy asy i 15 uderzeń wygrywających.

Dla Thiema to drugi w karierze awans do IV rundy Australian Open. Został tym samym drugim w historii Austriakiem (po Thomasie Musterze), który tę fazę turnieju w Melbourne osiągnął więcej niż jeden raz. - Mecz był bardzo wyrównany i cieszę się, że wygrałem. To mój kolejny wygrany pojedynek na Margaret Court Arena. Lubię grać na tym korcie. Jestem w IV rundzie i chcę iść dalej - mówił 24-latek z Wiener-Neustadt.

O ćwierćfinał rozstawiony z numerem piątym Thiem spotka się z tenisistą, którego mało kto spodziewał się na tym etapie turnieju, Tennysem Sandgrenem. Amerykanin, pogromca Stana Wawrinki z II rundy, w sobotę, w pojedynku dwóch debiutantów na poziomie 1/16 finału imprezy Wielkiego Szlema, pokonał 5:7, 6:3, 7:5, 7:6(5) leworęcznego Maximiliana Marterera.

Tym samym Amerykanin odniósł niespodziewany i życiowy sukces. Australian Open 2018 to pierwszy turniej głównego cyklu, w którym 26-letni Sandgren wygrał trzy kolejne pojedynki. Jest także jedynym pozostałym w singlowych zmaganiach mężczyzn reprezentantem USA.