WTA Tajpej: Sabina Lisicka w ćwierćfinale. Zmienne szczęście Kazaszek

Niemka Sabina Lisicka pokonała Japonkę Nao Hibino i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego w Tajpej.

Sabina Lisicka Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Sabina Lisicka
W I rundzie Taiwan Open Sabina Lisicka (WTA 246) obroniła dwie piłki meczowe. Wróciła z 1:5, 15-40 w III secie meczu z Yuxuan Zhang. W środę Niemka pokonała 6:4, 6:1 Nao Hibino (WTA 93). W I partii finalistka Wimbledonu 2013 przegrywała 1:3, a mogła nawet 1:4 (w piątym gemie odarła trzy break pointy). W ciągu 59 minut Lisicka zaserwowała siedem asów i zdobyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Hibino miała 11 szans na przełamanie i wykorzystała tylko jedną.

Monica Niculescu (WTA 99) zwyciężyła 6:0, 1:6, 6:4 Zarinę Dijas (WTA 57). W III secie Rumunka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu pięć razy straciła podanie, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. W ćwierćfinale tenisistka z Bukaresztu zmierzy się z Lisicką.

Julia Putincewa (WTA 51) pokonała 6:3, 7:6(3) Kai-Chen Chang (WTA 273). W II secie Tajwanka obroniła siedem piłek meczowych i z 1:5 wyszła na 6:5. W 12. gemie Kazaszka od 0-30 zdobyła cztery punkty, a w tie breaku przypieczętowała zwycięstwo.

Kateryna Kozłowa (WTA 85) wygrała 3:6, 6:2, 7:6(4) z Ying-Ying Duan (WTA 114). W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu Ukrainka zaserwowała siedem asów i obroniła osiem z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Putincewa.

Poza tym w środę odbyły się dwa mecze I rundy. Timea Babos (WTA 45) zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:3, 6:2 Arinę Rodionową (WTA 124). O ćwierćfinał Węgierka zagra z Dalilą Jakupović (WTA 169), która rozbiła 6:0, 6:1 Lizette Cabrerę (WTA 163). W ciągu 49 minut Słowenka odparła cztery break pointy i zgarnęła 55 z 79 rozegranych punktów.

W czwartek dokończona zostanie II runda. O godzinie 6:00 czasu polskiego Magda Linette zmierzy się ze Szwedką Johanną Larsson.