ATP Montpellier: Karen Chaczanow wygrał nocny mecz z Davidem Ferrerem. Trudna przeprawa Gillesa Simona z kwalifikantem

Karen Chaczanow w trzech setach pokonał Davida Ferrera w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier. We wtorek do 1/8 finału awansowali także m.in. Francuzi Gilles Simon i Jeremy Chardy.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Karen Chaczanow

Na zakończenie drugiego dnia zmagań w turnieju ATP w Montpellier Karen Chaczanow i David Ferrer rozegrali mecz stojący na znakomitym poziomie. Była to konfrontacja pokoleń (Chaczanow ma 21 lat, natomiast Ferrer - 35), ale także dwóch przeciwstawnych tenisowych szkół. Rosjanin swój tenis opiera na potężnych i agresywnych zagraniach, z kolei Hiszpan to tenisista niezmordowany w defensywie i niezwykle ambitny. Po niemal 2,5-godzinnej walce, zakończonej po północy lokalnego czasu, Chaczanow ostatecznie zwyciężył 6:7(5), 6:3, 6:4.

Pokonany Ferrer posłał trzy asy, uzyskał dwa przełamania, zagrał 26 uderzeń kończących i popełnił 42 niewymuszone błędy. Tymczasem Chaczanowowi zapisano 11 asów, cztery breaki, 40 zagrań wygrywających i 50 pomyłek własnych. Kolejnym rywalem tenisisty z Moskwy będzie Ricardas Berankis, który wyeliminował Juliena Benneteau, posiadacza dzikiej karty.

Bardzo trudną przeprawę ma za sobą Gilles Simon. Francuz zmierzył się z kwalifikantem, notowanym na 142. miejscu w rankingu ATP Yannickiem Madenem. Simon wprawdzie wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji, ale potrzebował do tego 143 minut gry i tie breaka decydującego seta. W II rundzie reprezentant gospodarzy zmierzy się z najwyżej rozstawionym Davidem Goffinem.

Z kolei przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim Lucasa Pouille'a został Carlos Taberner. Hiszpan w pojedynku dwóch tenisistów z eliminacji wygrał 7:6(5), 7:6(1) z Norbertem Gombosem i pierwszy raz w karierze cieszył się z wygranego meczu na poziomie ATP World Tour.

Jeremy Chardy zaserwował siedem asów, wykorzystał trzy z sześciu piłek na przełamanie i po trzysetowej walce pokonał utalentowanego 19-letniego Stefanosa Tsitsipasa. W II rundzie Francuz zmierzy się innym tenisistą młodego pokolenia, 20-latkiem Andriejem Rublowem.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)