Puchar Federacji: Magda Linette przywróciła porządek. Debel kluczem do zwycięstwa nad Austriaczkami

Magda Linette pokonała w dwóch setach Julię Grabher i wyrównała stan meczu z Austrią w ramach Pucharu Federacji. Polki rywalizują w tym tygodniu na kortach twardych w Tallinie w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Klasyfikowana obecnie na najwyższej w karierze 56. pozycji Magda Linette nie zawiodła i zagrała jak na pierwszą rakietę drużyny przystało. W środę jej przeciwniczką była 244. tenisistka według rankingu WTA, Julia Grabher. 21-latka z Dornbirnu nie zatrzymała poznanianki i doznała czwartej z rzędu porażki w narodowych barwach. Jej łączny bilans gier w Pucharze Federacji wynosi teraz 2-10 (0-4 w singlu). Z kolei Polka poprawiła swój dorobek na 6-7 (4-6 w singlu).

Linette rozpoczęła pojedynek od prowadzenia 2:0, ale dwa kolejne gemy wygrała Grabher. Dopiero wówczas nasza reprezentantka osiągnęła przewagę na korcie i po przełamaniach w szóstym i ósmym gemie wygrała premierową odsłonę 6:2. Drugiego seta tenisistka z Poznania rozpoczęła od utraty podania, ale szybko odrobiła stratę. Polka wysunęła się na 4:2, lecz Austriaczka natychmiast skasowała breaka. Po zmianie stron Linette wywalczyła jeszcze jedno przełamanie, jednak nie zakończyła spotkania własnym serwisem. W 10. gemie nie wykorzystała piłki meczowej, ale kilka minut później była już skuteczna przy podaniu Grabher i wygrała ostatecznie 6:2, 7:5.

O zwycięstwie w meczu Polska - Austria zadecyduje gra deblowa do której kapitan Dawid Celt nominował Magdę Linette i Alicję Rosolską (pierwotnie miały wystąpić Rosolska i Iga Świątek). Biało-Czerwone i ich środowe rywalki trafiły do Grupy D, w której są jeszcze Łotyszki i Turczynki. Do sobotniego meczu play-off awansują zwycięzcy czterech grup. Natomiast w kwietniowych barażach o Grupę Światową II Pucharu Federacji zagrają tylko dwie ekipy z europejskiej strefy kontynentalnej.

Polska - Austria 1:1, Tallink Tennis Centre, Tallin (Estonia)
Grupa I Strefy Euroafrykańskiej, Grupa D, kort twardy w hali
środa, 7 lutego

Gra 1.: Magdalena Fręch - Melanie Klaffner 3:6, 4:6
Gra 2.: Magda Linette - Julia Grabher 6:2, 7:5
Gra 3.: Magda Linette / Alicja Rosolska - Julia Grabher / Melanie Klaffner

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)