Puchar Federacji: Magda Linette zwycięska w drugiej grze. Polki pokonały Turczynki

Magda Linette zwyciężyła w dwóch setach Basak Eraydin w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji rozgrywanego w Tallinie. Tym samym Polki pokonały Turczynki już po pojedynkach singlowych.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Notowana na 56. miejscu w rankingu WTA Magda Linette miała pewne problemy z pokonaniem Basak Eraydin (WTA 175), ale zdołała zamknąć pojedynek w dwóch partiach. Tenisistka z Poznania wygrała pierwszego seta dzięki przełamaniu w piątym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie Polka trzykrotnie straciła podanie, lecz ostatecznie okazała się lepsza o jednego breaka i zwyciężyła w całym spotkaniu 6:4, 7:5. Dzięki temu poprawiła na 9-8 (5-7 w singlu) bilans gier w Pucharze Federacji.

Po zwycięstwach Magdaleny Fręch i Magdy Linette Biało-Czerwone zapewniły sobie drugie miejsce w Grupie D. Do rozegrania pozostał jeszcze deblowy pojedynek z Turczynkami, do którego kapitan Dawid Celt nominował doświadczoną Alicję Rosolską i debiutującą w kadrze Igę Świątek. W zespole rywalek wystąpią pokonane wcześniej w singlu Ayla Aksu i Basak Eraydin.

Nasze panie nie wywalczą w tym roku awansu do Grupy Światowej II. W sobotę zagrają jeszcze o miejsca 5-8 turnieju w Tallinie, a ich przeciwniczkami będą Bułgarki, które zajęły drugą pozycję w Grupie A. Spotkanie to warto wygrać, ponieważ zwycięstwa są wliczane do rankingu narodów, a na jego podstawie losowane są rozgrywki Pucharu Federacji na kolejny sezon.

Rywalizację w Grupie D wygrała Łotwa, która w sobotę zmierzy się z Serbią o miejsce w kwietniowych barażach o Grupę Światową II Pucharu Federacji. W piątek Anastasija Sevastova i Jelena Ostapenko okazały się lepsze od Austriaczek, choć ta ostatnia, triumfatorka Rolanda Garrosa 2017, niespodziewane straciła seta w meczu z Melanie Klaffner.

Polska - Turcja 2:0, Tallink Tennis Centre, Tallin (Estonia)